Rodinný lekár - domáca lekárnička na všetko


Jedna vec je na tomto svete úžasná. Máte totiž takmer 100% istotu, že ak Vám niečo napadne, je vysoká pravdepodobnosť, že to už niekto vymyslel pred Vami ;).

Keď som si na začiatku s vervou (mne vlastnou) študovala oleje doTerra, ich využitie, pôsobenie a používanie, vybrala som si osem olejov, ktoré jednoducho MUSÍM MAŤ. Týchto osem olejov by podľa môjho názoru pokrylo väčšinu chorôb, nehôd a situácií, ktoré v bežnej rodine s deťmi môžu vzniknúť. Napísala som si ich a šla za kamarátkou, aby mi ich pomohla zohnať. Pozrela na mňa s úsmevom: "To je skvelé, vybrala si si presne všetky oleje z tzv Balíčka Rodinný lekár-pre rodinné zdravie". Wau :)

Balíček Rodinný lekár je (odborníkmi) vybraný (zákazníkmi) najpoužívanejší a najobľúbenejší zoznam desiatich olejov, ktoré (podľa odborníkov) naozaj pokryjú množstvo chorôb, ktoré sa v bežnej domácnosti bežne vyskytujú - ako napríklad hnačky, teploty, vírusové a bakteriálne ochorenia, mykózy, alergie, respiračné problémy, zažívacie problémy, spánok, relaxáciu, bolesti, svalové nehody, a podobne. Takže, áno, už to predo mnou niekto vymyslel a vymyslel to dobre (- mnou potvrdené :D).

Balíček Rodinný lekár obsahuje tieto oleje:

Levanduľa

Lemon (Citrón)

Peppermint (Mäta)

Melaleuca (Čajovník)

Oregano

Frankincense (Kadidlo)

Deep Blue

Breathe

Digestzen

On Guard

Na obrázku si môžete prečítať stručné zhrnutie ku každému oleju, tak sa nebudem opakovať a radšej Vám napíšem niečo nové ku každému z nich.

Levanduľa

Jedným slovom relaxant. Vynikajúci pre detičky i dospelých pred spaním, ale i počas dňa ak ste v strese, máte od rána "nervy", nie ste vo svojej koži, vonku (alebo aj vo vašej duši) prší ;) , ste vyhodení z rytmu, von zo svojich hraníc, ak vám niekto vaše hranice prekračuje, alebo vás núti do vecí, ktoré nechcete. Levanduľa je nielen účinný ukľudnovací olej, ale zároveň aj olej komunikácie, takže sa budete vedieť v takýchto situáciách slovne brániť a situácie riešiť. Jedna kvapka na hruď, alebo na zápästia a/alebo za uši a pocit úľavy sa dostaví okamžite. Deťom je fajn dávať levanduľku na hruď či nôžky (zriedenú) pred spaním, do kúpeľa alebo na masáž a krpec do 5 minút spí ako dudok ;). Skvelá na všetky kožné zranenia, rezné rany, povrchové poškodenia, ekzémy, popáleniny, i opálenie a popálenie od slnka. Mimoriadne urýchľuje hojenie a predchádza zápalom. Je vhodná aj do jedla, do letných drinkov. Olej krčnej čakry.

Viac tu: Liečivý dotyk levandule

Citrón

Citrón je čistič. Jedna až dve kvapky do 1,5 až 2 litrov vody denne a máte pitný režim vybavený. Dáva úžasnú energiu, a k tomu ešte aj schudnete ;). Pomáha opraviť nečistú pleť a zbaviť sa zopár prebytočných kíl. Odstraňuje toxíny z tela, pomáha ich vyplavovať, i tie, ktoré rozpúšťajú silné oleje ako oregano či tymián. Voláme ho Ľahký detox. Telu dodáva mimoriadnu energiu a sviežosť. Môžete si ho dávať na zápästia či na oblasť solar plexu. Je to tiež olej koncentrácie a sústredenia. Takže je veľmi vhodný do pracovného kolobehu, ale i pri učení a potrebe sa sústrediť a koncentrovať. Tiež je veľmi dobrý pre školopovinné deti. V emocionálnom priestore nám pomáha zacieliť svoju myseľ na problémy, ktoré majú podľa nášho tela prioritu a je treba ich prednostne vyriešiť.

Viac tu: Detoxikačný citrón

Mäta

Vynikajúca na sezónne alergie (spolu s levanduľou a citrónom) a respiračné problémy. Je absolútne dokonalá keď sa nanesie na hruď - rozťahuje pľúcne kapiláry, dáva možnosť sa nadýchnuť. To je dôležité pri alergických reakciách a záchvatoch, ale tiež pri astme a astmatických záchvatoch, kde mäta mimoriadne účinne pomáha. Taktiež pomáha pri bronchytíde a všetkých pľúcnych problémoch. Takže i pri klasickej nádche. Mäta je chladič. Je chutná do letných drinkov, pôsobí ochladzujúco a dáva obrovské množstvo energie. Ak ste z horúcich letných dní, alebo zo športu či iných (aj duševných) aktivít úplne vycucnutí, mäta vám vráti drive, náladu, energiu a chuť makať ďalej. Mäta veľmi účinne znižuje horúčku. Môžete aplikovať každých 15 minút v prípade potreby. Na čelo, zátylok, hruď chrbát. Najlepšie v zriedenej forme, aj pre dospelých, pretože je mimoriadne chladivá, čo môže byť až nepríjemné. Je to olej radostného srdca. Znižuje pocit zavalenia a navodzuje pocit odľahčenia, vzletu, a že sa môžeme nadýchnuť. Naozaj otvára pľúca a hruď a my opäť môžeme voľne dýchať - ako fyzicky, tak aj emocionálne. Je vynikajúca na všetky žalúdočné a tráviace ťažkosti, zvracanie, žalúdok na vode a pálenie záhy.

Čajovník

Melaleuca - čajovník je protizápalový. Použite ho preto všade tam, kde máte alebo môžete mať nejaký zápal. Vynikajúci na akné, rany, zapálené rany, triesky, proste všetky kožné zápaly. Zároveň tiež zápaly očných spojiviek, uší, stredného ucha, ženských oblastí. Je antibakteriálny a antimykotický. Môže sa použiť na mykózy na intímnych miestach kde je oregano priveľmi silné, alebo na mykózy nôh a nechtov. Vynikajúce s levanduľou na omývanie akýchkoľvek rán, napríklad rezných rán, po úrazoch, operáciách či vonkajších pôrodných orgánov po pôrode. V emocionálnom svete je to olej energetických hraníc. Dáva nám vnútornú istotu a silu stanoviť ostatným energiám hranice. Je veľmi nápomocný, ak vás zvyknú ľudia alebo situácie úplne vycucnúť, ukradnúť vám radosť, drive, energiu, keď vás dokážu problémy a situácie úplne pohltiť, že sa v nich strácate a strácate samých seba (napríklad predkladáte problémy iných pred tie svoje, a riešite prednostne stále ostatných pred sebou). Čajovník vám pomôže stanoviť si "dosť", hranice, za ktoré tieto situácie a ľudia k vám do vašeho vnútra neprejdú, a vám tak ostva váš intímny priestor len pre vás, pre vaše samo-liečenie, duševný pokoj a pohodu.

Viac tu: Melaleuca - čajovník

Oregano

Oregano je antibiotikum. Najsilnejší antvirotický a antibakteriálny a antimykotický olej v rastlinnej ríši. Štípe ako fras ;), preto ho vždy používajte s rozvahou - buď v riedenej forme, alebo na chodidlá (chodidlá znesú oleje aj v koncentrovanej forme, neprejavujú sa kožné reakcie - ako by sa mohli napríklad na jemných zápästiach). Použite na akúkoľvek pleseň, mykózu či kandydu, na nechty, s rozvahou (podľa odporúčaní odborníka) v intímnych partiách, alebo vnútorne (vždy len v plniacich kapsuliach!!) ak sa chcete zbaviť kvasiniek z celého tela - raz a navždy ;). Pri chorobách, sezónnych ochoreniach môžete oregano použiť ako veľmi účinný stimulant imunity - vnútorne alebo na spodky nôh na maximálnu podporu (vhodné kombinovať s imunitnou zmesou Onguard pre ešte väčšiu podporu imunity). Vnútorne použite sa odporúča pri očiste a detoxe, pri chlamídiách, parazitoch a kvasinkách (viac tu: Očistná kúra od parazitov, plesní, kvasiniek, chlamýdií, ... ) . Oregano užívajte vnútorne vždy len v plniacich kapsuliach. Nikdy nie na jazyk alebo vo vode.

Kadidlo

Kadidlo - Frankincense - je posilňovač. Je to veľmi vzácny olej a posilňuje pôsobenie všetkých ostatných olejov, preto sa používa do mnohých originálnych i miešaných zmesí. Preto sa odporúča pridať 1kv ku akémukoľvek esenciálnemu oleju, ktorý akurát používate a aplikujete. Či je to vnútorne alebo topicky. Je to silne protizápalový olej. V tele redukuje všetky zápaly a zápalové procesy. Taktiež je mimoriadne účinný na všetky kožné vady a poškodenia, ako jazvy, strie, fľaky, červené alebo biele fľaky po ranách alebo popáleninách. Emocionálne je to olej pravdy, spája a zjednocuje nás s najvyššou pravdou. Môžete užívať každý deň na / pod jazyk. Je to olej, ktorý opravuje bunky a bunkovú štruktúru, až do úrovne DNA. Preto sa používa pri ťažších problémoch ako epilepsia, Alzheimer, choroby mozgu, ťažké migrény, rakovina.

Deep Blue

Deep Blue je svalový olej. Je preto veľmi účinný na bolesti svalov, kĺbov a šliach, na vonkajšie poranenia, natiahnutia týchto miest a na bolesti v nich. Bolestivé kríže, seknutie, vyskočené rameno, tenisový lakeť, na narazenia a udretia po úrazoch a pádoch. Je silne protizápalový a analgetický. Účinne znižuje bolesť a redukuje zápal. Pôsobí ako niekoľko ibalginov. Vynikajúci aj pre tehulky a ako okamžitá pomoc pri náhlych zraneniach. Nepoužívať vnútorne!

Breathe

Breathe je olej dychu. Respiračná zmes vynikajúca na podporu dýchania, odhlienenia slizníc a pľúc, na všetky respiračné problémy, ako aj na astmu a sezónne alergie. Aplikuje sa na hruď (pre deti v zriedenej forme, alebo vo predpripravenej forme Touch, alebo v tyčinke Vapor stick), alebo pár kvapiek do difúzera. Dobre sa kombinuje s imunitnou zmesou Onguard (na chrbátik a chodidlá), Citrónom (a prípadne Eukalyptom či Sibírskou jedľou) pri kašli, a Mätou a Levanduľou pri sezónnych a iných alergiách (napríklad na zvieraciu srsť). Je vynikajúci aj na ukľudnenie pred spaním, na chrápanie, na relax a uvoľnenie - pľúc aj celého tela. Veľmi príjemný je do kúpeľa, alebo difúzujte do spálne pred spaním. Emocionálne je to olej dychu (samozrejme ;) ) - keď sa dusíme nespravodlivosťou, smútkom, zlosťou, hnevom, pri pocitoch nedostatočnej lásky a bezpečia.

Viac tu: Dýchaj, dýchaj, breathe!

Digestzen (Zengest)

Je to zmes na zažívanie, na pomoc pri všetkých tráviacich problémoch, na hnačky i zápchy (navracia orgány do správneho fungovania, do prirodzeného harmonického stavu), žalúdočné i črevné virózy. Veľmi účinne pomáha na zastavené vetry, čemer, problémy s pankreasom či žlčníkom. Pre deti je vynikajúci pri kolikách, bolestiach bruška akéhokoľvek druhu a obtiažach pri vyprázdňovaní a prdíkoch. Môže sa aplikovať aj zvonka na brucho (nie len u detí ale aj dospelých, funguje rovnako efektívne ako pri vnútornom užití), alebo vnútorne - na jazyk, vo vode, v kapsuli. Ochladzuje a utlmuje rozburácaný žalúdok (obsahuje o.i. Mätu), znižuje pálenie záhy, pomáha pri zvracaní a napínaní, pri tehotenských nevolnostiach a otravách jedlom ľahkého typu.

On Guard

Jedným slovom imunita. Vynikajúca zmes na podporu imunity vo všetkých smeroch. Je to perfektný imunitný stimulant - ako celoročne pri preventívnej aplikácii, tak aj nárazovo napríklad počas choroby či sezónnych a chrípkových obdobiach. Môže sa teda užívať aj preventívne celoročne (dospelí napríklad vnútorne, ale i na pokožku v zriedenej forme) - 1-2kv denne, alebo v silnejších dávkach v prípade choroby - 2kv 3-5x denne.

Pri esenciálnych olejoch vždy platí, že nie množstvo ale opakovanie! Čiže nepomôže 20kv naraz, ale 5x 3kv počas dňa. Telo totiž v priebehu 3-8h (podľa druhu oleja) zmetabolizuje (spracuje a vylúči) esenciálne oleje (a teda aj všetky prebytočné množstvá, ktoré ste užili navyše).

Imunitná zmes Onguard obsahuje (o.i.) škoricu a klinček, známe mimoriadne účinné antibakteriálne a antivirotické rastlinky. Spolu s oreganom, čajovníkom a citrónom (a kadidlom) dokáže spraviť veľmi silný prostriedok na podporu imunity v prípade ťažších chorôb. Takúto zmes môžete aplikovať v zriedenej forme pozdĺž chrbtice alebo vnútorne v plniacich kapsuliach.

Viac tu: Najlepší strážca On Guard!

Tiež máte pocit, že sa vám hodia všetky spomínané oleje? Môžete si ich všetky spolu kúpiť vo zvýhodnenom balíčku! Ak máte záujem o Balíček Rodinný lekár, môžete ho mať dokonca s 25% zľavou! Ušetríte tak viac než 150eur a navyše k tomu dostanete krásny difúzer v cene 65eur a ďalší olej v cene 25eur k tomu zadarmo. Skvelé však?

Ak chcete vedieť ešte viac, napíšte mi - správa :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovanie, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


326 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now