Citrónová tráva - Lemongrass


Lemongrass má silné detoxikačné schopnosti na zažívací trakt, pečeň (natrite nad pečeň, Lemongrass je aj proti hnevu - pečeň je centrum hnevu), obličky, mechúr - napríklad na zapálený mechúr, má diuretické vlastnosti, pomáha vyplavovať toxíny z tela - pridajte do polievky či čaju, užívajte vnútorne, kto znesie výraznú chuť, tak aj priamo na jazyk, alebo s trochou vody. Podporuje imunitu a bojuje proti voľným radikálom. Je vhodný pri probléme so zadržiavaním vody a tráviaceho systému.

Je vynikajúci na očistenie vzduchu - od patogénov - vírusov a baktérií. V období jeseň/zima ho môžete každý deň na 15 minút difúzovať hneď ako prídete domov, na prečistenie všetkého, čo ste si so sebou priniesli od svojich známych ;).

Je vynikajúci na uvoľnenie od bolesti a zápalu. Pri inhalácii uvoľňuje svaly, znižuje bolesť a redukuje zápal. Proti bolesti hlavy a migréne, uvoľňuje stres a depresie. Priaznivo pôsobí na kŕčové a pavučinové žily. Posilňuje cievne steny.

Je to skvelý prírodný repelent a deodorant (používajte na podkladový olej). Vďaka jeho antibakteriálnym schopnostiam zlikviduje baktérie zodpovedné za nepríjemný pach. Ak ho zmiešate s ďalšími esenciálnymi olejmi, napríklad Levanduľa a Mäta, získate unikátny telový deodorant. Môžete na to použiť prázdny roll on alebo sprej. Vynikajúco sa kombinuje do repelentného spreja spolu so zmesou Terrashield a Levanduľou alebo Cédrom.

Pomôže tiež všetkým, ktorých trápi nadmerné potenie. Je veľmi dobrý do prírodných antiperspirantov. Nádherne ochladzuje pri horúčkovitých stavoch. Pri starostlivosti o pleť sa používa k tonizácii a napnutí kože, najmä pri otvorených póroch. Esenciálny olej z citrónovej trávy je vhodný na liečbu mastnej pleti a akné. Na pokožku má napínavé účinky na ochabnuté tkanivo, takže okrem sviežosti prináša aj boj proti celulitíde. Opravuje a posilňuje tkanivá (napríklad aj pri prietrži v jazvách, v slabinách a podobne.)

Lemongrass má rozprudzujúci efekt - napríklad na zamrznuté rameno, na kŕčové žily a lymfodrenáž. Zároveň má veľmi spevňujúci charakter - napríklad pri svalovej distrofii a hyperextenzii krku.

Rovnako účinne bojuje proti rôznym plesňovým ochoreniam kože. Je veľmi účinný na kandidu a kvasinky. A to nielen u žien v ženských partiách, ale ak sú premnožené kvasinky v celom tele, čo často spôsobuje chronicky oslabenú imunitu, vracajúce sa choroby, dlhú dobu rekonvalencenie, depresie, málo energie a pod. Môže sa aplikovať vnútorne či zvonka.

Prebúdza zmysly, čistí bolesti hlavy a duševné preťaženie. Je skvelým olejom pre meditáciu, pretože vyčistí myseľ, otvára psychické kanály a napomáha koncentrácii. Podporuje vytrvalosť pri duševných činnostiach, posilňuje myslenie a sústredenie, a stará sa o čistotu a sviežosť.

Citrónová tráva – Lemongrass je účinný čistič energie. Rozháňa pocit malomyseľnosti, zúfalstva a letargie. Lemongrass pomáha ľuďom vstúpiť do uzdravovacieho módu, alebo stavu očisty. V tomto stave sa ľudia ľahšie vzdávajú starých limitujúcich presvedčení, toxických energií a negativity. Lemongrass učí ľudí, aby išli vpred vez váhania. Žiada ich, aby sa zaviazali ceste uzdravovania, kde je zmena pravidelným javom.

Lemongrass sa tiež môže stať účinným nástrojom čistenia energie v dome, izbe, alebo kancelárii. Povzbudzuje ľudí, ktorí majú sklon zhŕňať a hromadiť, aby sa odvážne vzdali všetkého, čo už nepotrebujú.

Lemongrass tiež čistí negatívnu energiu z čelovej čakry, alebo z duchovných očí. Keď sa človek vzdá minulých záležitostí a stagnujúcej energie, má väčšiu schopnosť vidieť s väčšou jasnosťou. Podporuje energiu danej osoby plynúť slobodne a hladko. Lemongrass má silnú misiu pomáhať pri fyzickej, emocionálnej a duchovnej očiste.

Riešené emócie: Toxická, alebo negatívna energia, zúfalstvo, držanie sa minulosti, hromadenie, temnota, duchovná slepota

Podobné oleje: Purify, Melaleuca, Tymián, Šalvia, Zendocrine, Novoprime.

Pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, obehový systém, zlepšuje zrak, cholesterol, zlepšuje trávenie, horúčky, nafukovanie, infekcie, bolesti hlavy, prebudí lymfatický systém, bolesti v krku, čistenie, zadržiavanie vody, regenerácia tkanív, infekcia močového mechúra. Je protizápalový a antibakteriálny.

  • Urýchľuje hojenie poranených kĺbov.

  • Nariedený môžeme používať k masáži lymfatických uzlín (podporuje cyrkuláciu).

  • Na bolestivé, artritické kĺby používáme v kombinácii s Deep Blue.

  • Slúži ako repelent.

  • Niekoľko kvapiek v pohári vlažnej vody pomôže pri infekcii ladvín a močového mechúra.

  • Vnútorné užívanie pomáhá znižovať vysokú hladinu cholesterolu.

  • Pri bolesti v krku kvapneme jednu kvapku na lyžičku medu.

  • Každodenná masáž s 1-2 kvapkami Lemnongrassu v oleji pomáhá tlmiť zápaly a posilňuje spojivové tkanivo.

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


150 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now