Search
  • Dana Arvay

Citrónová tráva - Lemongrass


Lemongrass má silné detoxikačné schopnosti na zažívací trakt, pečeň (natrite nad pečeň, Lemongrass je aj proti hnevu - pečeň je centrum hnevu), obličky, mechúr - napríklad na zapálený mechúr, má diuretické vlastnosti, pomáha vyplavovať toxíny z tela - pridajte do polievky či čaju, užívajte vnútorne, kto znesie výraznú chuť, tak aj priamo na jazyk, alebo s trochou vody. Podporuje imunitu a bojuje proti voľným radikálom. Je vhodný pri probléme so zadržiavaním vody a tráviaceho systému.

Je vynikajúci na očistenie vzduchu - od patogénov - vírusov a baktérií. V období jeseň/zima ho môžete každý deň na 15 minút difúzovať hneď ako prídete domov, na prečistenie všetkého, čo ste si so sebou priniesli od svojich známych ;).

Je vynikajúci na uvoľnenie od bolesti a zápalu. Pri inhalácii uvoľňuje svaly, znižuje bolesť a redukuje zápal. Proti bolesti hlavy a migréne, uvoľňuje stres a depresie. Priaznivo pôsobí na kŕčové a pavučinové žily. Posilňuje cievne steny.

Je to skvelý prírodný repelent a deodorant (používajte na podkladový olej). Vďaka jeho antibakteriálnym schopnostiam zlikviduje baktérie zodpovedné za nepríjemný pach. Ak ho zmiešate s ďalšími esenciálnymi olejmi, napríklad Levanduľa a Mäta, získate unikátny telový deodorant. Môžete na to použiť prázdny roll on alebo sprej. Vynikajúco sa kombinuje do repelentného spreja spolu so zmesou Terrashield a Levanduľou alebo Cédrom.

Pomôže tiež všetkým, ktorých trápi nadmerné potenie. Je veľmi dobrý do prírodných antiperspirantov. Nádherne ochladzuje pri horúčkovitých stavoch. Pri starostlivosti o pleť sa používa k tonizácii a napnutí kože, najmä pri otvorených póroch. Esenciálny olej z citrónovej trávy je vhodný na liečbu mastnej pleti a akné. Na pokožku má napínavé účinky na ochabnuté tkanivo, takže okrem sviežosti prináša aj boj proti celulitíde. Opravuje a posilňuje tkanivá (napríklad aj pri prietrži v jazvách, v slabinách a podobne.)

Lemongrass má rozprudzujúci efekt - napríklad na zamrznuté rameno, na kŕčové žily a lymfodrenáž. Zároveň má veľmi spevňujúci charakter - napríklad pri svalovej distrofii a hyperextenzii krku.

Rovnako účinne bojuje proti rôznym plesňovým ochoreniam kože. Je veľmi účinný na kandidu a kvasinky. A to nielen u žien v ženských partiách, ale ak sú premnožené kvasinky v celom tele, čo často spôsobuje chronicky oslabenú imunitu, vracajúce sa choroby, dlhú dobu rekonvalencenie, depresie, málo energie a pod. Môže sa aplikovať vnútorne či zvonka.

Prebúdza zmysly, čistí bolesti hlavy a duševné preťaženie. Je skvelým olejom pre meditáciu, pretože vyčistí myseľ, otvára psychické kanály a napomáha koncentrácii. Podporuje vytrvalosť pri duševných činnostiach, posilňuje myslenie a sústredenie, a stará sa o čistotu a sviežosť.

Citrónová tráva – Lemongrass je účinný čistič energie. Rozháňa pocit malomyseľnosti, zúfalstva a letargie. Lemongrass pomáha ľuďom vstúpiť do uzdravovacieho módu, alebo stavu očisty. V tomto stave sa ľudia ľahšie vzdávajú starých limitujúcich presvedčení, toxických energií a negativity. Lemongrass učí ľudí, aby išli vpred vez váhania. Žiada ich, aby sa zaviazali ceste uzdravovania, kde je zmena pravidelným javom.

Lemongrass sa tiež môže stať účinným nástrojom čistenia energie v dome, izbe, alebo kancelárii. Povzbudzuje ľudí, ktorí majú sklon zhŕňať a hromadiť, aby sa odvážne vzdali všetkého, čo už nepotrebujú.

Lemongrass tiež čistí negatívnu energiu z čelovej čakry, alebo z duchovných očí. Keď sa človek vzdá minulých záležitostí a stagnujúcej energie, má väčšiu schopnosť vidieť s väčšou jasnosťou. Podporuje energiu danej osoby plynúť slobodne a hladko. Lemongrass má silnú misiu pomáhať pri fyzickej, emocionálnej a duchovnej očiste.

Riešené emócie: Toxická, alebo negatívna energia, zúfalstvo, držanie sa minulosti, hromadenie, temnota, duchovná slepota

Podobné oleje: Purify, Melaleuca, Tymián, Šalvia, Zendocrine, Novoprime.

Pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, obehový systém, zlepšuje zrak, cholesterol, zlepšuje trávenie, horúčky, nafukovanie, infekcie, bolesti hlavy, prebudí lymfatický systém, bolesti v krku, čistenie, zadržiavanie vody, regenerácia tkanív, infekcia močového mechúra. Je protizápalový a antibakteriálny.

  • Urýchľuje hojenie poranených kĺbov.

  • Nariedený môžeme používať k masáži lymfatických uzlín (podporuje cyrkuláciu).

  • Na bolestivé, artritické kĺby používáme v kombinácii s Deep Blue.

  • Slúži ako repelent.

  • Niekoľko kvapiek v pohári vlažnej vody pomôže pri infekcii ladvín a močového mechúra.

  • Vnútorné užívanie pomáhá znižovať vysokú hladinu cholesterolu.

  • Pri bolesti v krku kvapneme jednu kvapku na lyžičku medu.

  • Každodenná masáž s 1-2 kvapkami Lemnongrassu v oleji pomáhá tlmiť zápaly a posilňuje spojivové tkanivo.

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


0 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now