Search
  • Dana Arvay

Dýchaj, dýchaj, breathe!


Hlboký zdravý nádych sa volá Breathe. Priatelia, to je balzam. Mám chronicky napuchnutú sliznicu v nose. Celý život mám neustále sopeľ. Už od jasličiek, a neprestalo to do dnes. Áno ja som to dieťa, čo si stále utiera sople do rukáva. A do toho ako sladký posyp navrch - liečený nábeh na astmu a dedične slabé pľúca a priedušky, a máme pekelný dýchací koktejl. Keď začali nekonečné a opakujúce sa sople u môjho deväťmesačného syna, nastal čas ten bombový "hlienik" z nošteka zaštupľovať. A objavil sa Breathe.

Magická zmes esenciálnych olejov z Eucalyptu radiata, Vavrínového listu, Citrónu, Čajovníka alternfolia, Mäty piepornej, Ravensara a Kardamónu prináša skutočnú úľavu.

Používa sa na uľahčenie dýchania pri zahlienení, sopľoch, nádche, nachladnutí, opuchoch, astme, bronchitíde. Uvoľňuje upchané a zahlienené dýchacie cesty, priedušky, tlak v hrudi a pomáha pri zapálenom hrdle. Breathe pomáha upokojiť zapálené tkaniva, podporuje elimináciu baktérií a vírusov, otvára dýchacie cesty. Je vynikajúca pri kašli, zápaloch pľúc i priedušiek, a alergiách.

Zmes Breathe je špeciálne namiešaná na to, aby poskytla úľavu pri nádche, bronchitíde, škriabaní v krku, kašli a upchaní dýchacieho traktu. Odblokováva dutiny, bojuje proti infekciám pľúc, a uľavuje pri symptómoch alergie. Jednotlivé oleje v tejto zmesi sú vavrín, mäta, eukalyptus, čajovník, citrón, ravensara a kardamón. Vavrín, podobne ako mnohé ďalšie esenciálne oleje má antibakteriálne, protiplesňové, protiinfekčné, a protikŕčové vlastnosti. Podporuje energiu, pri únave, a je vynikajúci na jasnosť v mysli a rovnováhu v srdci. Ravensarový olej je protivírusový olej dobrý na posilnenie imunity a výborne pomáha pri infekciách dýchacieho systému, ako sú sínusitída, bronchitída a kašeľ. Je známa pre svoju schopnosť uľaviť pri symptómoch chrípky a nespavosti. Môže pomôcť rozšíriť, otvoriť a posilniť dýchací systém. Keď používate Breathe nanášaním na telo (masážne) začnite s málom a počkajte 10 minút, aby ste videli, či dané množstvo je efektívne - vždy môžete naniesť potom viac podľa potreby.

Tu je niekoľko postupov so zmesou Breathe:

Pri problémoch s dutinami a upchatým nosom, naneste priamo na hrudník (rieďte podľa potreby mastným olejom), na chrbát, na kosti za ušami, čelo a do stredu líc. Môžete tiež vmasírovať do reflexných bodov na dlaniach a chodidlách. U malých detí a ľudí s citlivou pokožkou zrieďte rovnakým dielom frakcionovaného kokosového oleja.

Pri artritíde a reume: Zmiešajte 4 kvapky zmesi Breathe, 4 kvapky citrónového oleja, 2 kvapky bielej jedle do fľaštičky s guličkou a aplikujte na miesta bolesti počas dňa.

Pri škriabaní v krku: zmiešajte 4 kvapky levandule, 2 kvapky bazalky a 2 kvapky zmesi Breathe. Zvonka naneste na hrdlo.

Odporúča sa difúzovať 3 až 4 kvapky vo vzduchu pred spaním. Prináša pokojnejší spánok a uvoľňuje celé telo bojujúce s chorobou,pomáha pri chrápaní, nespavosti.

Tak isto je vhodné vmasírovať 1 až 2 kvapky na hruď, natrieť na dlane a inhalovať.

U dieťaťa i dospelého použiť na podkladový olej.

PS: Odkedy používame Breathe, malý nemá sople. Aj keď sa nejaký objaví, hneď mu natriem ráno i večer pred spaním na hrudičku Breathe a na druhý deň sopľa nieto. A to chodíme raz, niekedy aj dva krát, do týždňa na plávanie, čo je úžasná virotická a bakteriálna liaheň ;)

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


0 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now