Detoxikačný citrón


Prepadla som citrónu. Ale že úúúúplne. V interných kuloároch aroma šialencov sa hovorí, že keď vám niečo veľmi veľmi VEĽMI vonia alebo veľmi veľmi VEĽMI nevonia, tak to POTREBUJETE. (Áno, keď som objavila citrón od doTerry, tak som ho musela stále piť vo vode, kúpať sa v ňom, natierať sa niekoľkokrát denne ;) ). Jaj ale som objavila Ameriku čo? :D Vravíte si, pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou ráno na lačno poznali už starovekí Egypťania. Áno a aj preto je to jeden z najpoužívanejších olejov na svete. Spolu s levanduľou a mätou tvoria sväté trio.

Citrón je silný čistiaci prostriedok. Ako z vonka tak aj z vnútra tela. Odstraňuje toxíny a chemikálie z tela ako aj z vecí. Môže sa používať ako netoxický prírodný čistič domácností. Jedna kvapka do vody vám vytvorí osviežujúcu a energizujúcu injekciu po celý deň. Môže sa dávať do jedál a nápojov. Očisťuje a detoxikuje tráviaci systém, podporuje dýchaciu sústavu. Je vhodný na infekcie dýchacích ciest vďaka svojej antibakteriálnej funkcii. Preto je vhodný do difúzera. Očisťuje vzduch, napomáha koncentrácii, povzbudzuje a energizuje.

Citrónový éterický olej pomáha pri odstraňovaní psychickej únavy, vyčerpania, závratov, úzkosti, nervozity a napätia. Uvoľňuje stres, kŕče, stiahnutý žalúdok. Obnovuje pozitívne myslenie, odstraňuje negatívne emócie a pomáha pri koncentrácii. V starostlivosti o pleť zvyšuje lesk kože, omladzuje pleť a antiseptické vlastnosti pomáhajú pri liečbe pupienkov, či rôznych kožných ochorení. Citrónový olej sa tiež odporúča pre mastnú pleť. Zbavuje pleť mastnoty a akné. Pomáha pri rôznych zápaloch kože, herpese a pri poštípaní hmyzom. Pleť je po použití esenciálneho oleja hladšia a zdravšia.

Vlastnosti citrónového esenciálneho oleja : antiseptický, protiplesňový, protizápalový. Tiež sa používa ako antidepresívum, antioxidant, proti vírusom, je mierne diuretický, podporuje imunitu, stimuluje pankreas, podporuje lymfatický systém. Je tiež dobrý na úzkosť, akné, dnu, nízky tlak, tráviace problémy, žlčníkové kamene, obličkové kamene, zlepšenie pamäti, bolesti svalov, vnútorné parazity, škriabanie v krku, dutiny, reumatizmus, infekcie močového ústrojenstva, kŕčové žily a iné.

V domácnosti ja citrónový olej výborný čistič, dezinfekčný prostriedok, odstraňovač špiny a mastnoty. Používajte ho v reštauráciách, kvapnite si do vody citrón – dezinfikuje vodu a tiež zlepšuje trávenie.

Citrónový olej posilňuje imunitu tým, že stimuluje tvorbu bielych krviniek a zlepšuje schopnosť tela brániť sa proti infekcii. Môže pomôcť pri chronickom únavovom syndróme a spomalenom lymfatickom systéme. Podporuje odstraňovanie odpadu, zmierňuje zápchu, pomáha pri artritíde. Tonizuje srdce, obličky,pečeň a pankreas.

Olej môžete bez riedenia používať na pokožku i vnútorne. VŽDY v množstve JEDNA KVAPKA.

A ako sa používa?

Môžete si dať cez deň, do kancelárie, alebo miestnosti kde pracujete, jednu až dve kvapky do difúzera.

Jednu nezriedenú kvapku rozmasírovať na oboch zápästiach.

Jednu kvapku do veľkej nádoby s vodou a nechať očistené ovocie a zeleninu ešte poležať - vytiahne hnojivá a posteky.

Jednu až dve kvapky na handričku a prebehnite všetky povrchy okolo vás - nábytok, koženú sedačku, pracovný stôl, jedálenský príbor, notebook, poháre, volant, kľučky, a podobne.

Rovnako môžete dať jednu až dve kvapky do spreju s vodou a poutierať povrchy. Rozprašovačom aj osviežite vzduch.

1-2kv do 1l vody a pit počas dňa, aj dlhodobo

15kv za celý deň pri aktívnom detoxe - môže ísť do vody alebo priamo na jazyk, po 5kv naraz

1kv kedykoľvek počas dňa na zápästia či brucho (žalúdok alebo oblasť solar plexa) na energiu, revitalizáciu

2kv do telového krému alebo kúpeľa na energizovanie, revitalizáciu tela aj pokožky, proti celulitíde

PRE DETI platí, že vždy JEDNA KVAPKA NA PODKLADOVÝ OLEJ!! Nikdy nie priamo na pokožku.

Tu sú ešte ďalšie návody ( "to nevymyslíš" :P ):

101 použití citrónu, mäty a levandule

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


118 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now