Hurá na komáre a kliešte!


Už je tu sezóna našich obľúbených malých kamarátov kliešťov, komárov a podobnej chrobače. Yes! Vybrali ste sa do drogišky a zúfalo hľadáte v zástupoch farebných fľaštičiek niečo bez chémie, niečo "baby friendly", niečo prírodné? Nehľadajte, tu je super riešenie.

Ako si spraviť prírodný domáci repelent s olejmi doTerra? Ako úplný základ môžete použiť čisto len zmes s názvom Repelentná zmes esenciánych olejov - Terrashield.

Asi všetci poznáme tú dilemu, ktorú máme v letných mesiacoch, v takzvanej komárovej sezóne – či sa máme postriekať chemickým repelentom a vystavovať sa tak ďalším toxínom, alebo sa nepostriekať a vystavovať sa bodnutiu hmyzom.

Táto, na prvá pohľad hamletovská otázka má pomerne prekvapivé riešenie z prírody. Ako vieme, mnohé rastliny sa vedia chrániť pred škodcami aj hmyzom a keď ich esencie použijeme na svoju ochranu, môžu pomôcť aj nám. Tá prekvapivá časť je v tom, že takýto prírodný repelent je nie len hmyzoodpudivý, ale aj hojivý na pokožku a má aj zopár ďalších dobrých vlastností.

Poďme sa pozrieť na jeho zloženie a na známe účinky jeho jednotlivých zložiek:

Frakcionovaný kokos – okamžite a vstrebáva do pokožky Jeho páperovo ľahký zvláčňujúci efekt poskytuje upokojujúcu bariéru bez zanášania pórov a je vynikajúci pre suchú, alebo problémovú pokožku.

Ylang ylang – v krajine pôvodu (Indonézii) s najčastejšie používa na štípance od hmyzu, na akné, na hydratáciu pokožky, pôsobí antidepresívne a repelenčne

Tamanu- vonia trochu ako zeleninový vývar, v hlbokej, zemitej, ale pritom zelené vôni sa skrýva vyživujúci potenciál. Je silne regeneračný, upokojuje pri bolestivých napätiach pokožky, pomáha regenerovať rany a jazvy. Tradične sa používa aj k regenerácii kože po vredoch či pásovom opare, po uštipnutí hmyzom.

Nootka – Stromy Nootka sa bežne používajú na renováciu japonských svätýň. Esenciálny olej Nootka má pozoruhodné hmyzoodpudivé vlastnosti a krásnu teplú citrusovú vôňu.

Ceder – Cédrové drevo bolo populárnym stavebným materiálom, po stáročia slúžil k stavbe chrámov (Šalamúnov chrám v Jeruzaleme), k výrobe nábytku a truhiel, stavbe lodí a palácov na celom Strednom východe, pretože pre svoj vysoký obsah esenciálneho oleja odolávalo rozkladu, odpudzoval tak hmyz, ako aj huby.

Kocúrnik obyčajný – spôsobuje dobrú náladu u mačiek. Zaujúmavosťou je, že vnímať ho a teda i reagovať naň majú schopnosť i mačky, ktoré o čuch prišli. Olej z kocúrnika, hlavne jedna z jeho zložiek Nepetalaktón, odpudzuje niektoré druhy hmyzu ako šváby, termity a moskyty, dokonca malé hlodavce.

Citrónový eukalyptus – jeho vôňa je jemná, svieža, slabo kyslá, gafrová, balzamová. Na rozdíel od typu Eucalyptus globulus daleko jemnějšia.Má antibakteriálne, hojivé, analgetické a repelenčné účinky.Litsea cubeba– (may chang) má predovšetkým účinok antidepresívny, podporuje koncentráciu a čistí vzduch. Jej inhalácia je dobrou prevenciou pred nákazou infekčnými chorobami.

Vanilka – má upokojujúce účinky, pomáha zbaviť sa telu toxínov a spomaľuje starnutie buniek.

Arborvitae – Všetky časti stromu Tuje obrovskej – Arborvitae, ktorý je pôvodom z Kanady používali Indiáni pre jeho zdravotné účinky, a na stavanie kánoí, totemov, a na výrobu košov a oblečenia. Kvôli svojim prírodným konzervačným vlastnostiam, drevo z Arborvitae nehnije, a preto je obľúbené pri výrobe drevárskych výrobkov a na ochranu prírodných drevených povrchov. Je to prírodný odpudzovač hmyzu a je účinný na ochranu dreva.

Ako je už z popisov týchto jednotlivých olejov zrejmé, majú silné antihmyzové účinky, ale okrem toho ochraňujú pokožku a majú ďalšie ochranné vlastnosti. A tak tento repelent nie je iba repelent, ale tiež aj hojivý olej na pokožku, ktorý okrem iného posilňuje imunitu.

Pre mňa je Terrashield jeden z TOP zmesí, ktoré doTerra vyrobila. Je to najlepší prírodný spôsob ako sa chrániť pred insektmi, vhodný na deti, čo ani pri "detských" repelentoch z drogérie povedať vôbec nemôžeme. Tento repelent nie len bohovsky funguje a plne vás ochráni pred komármi a kliešťami, ale navyše ho nemusíte večer zmývať, dá sa použiť aj do difúzera na nočné difúzovanie do miestnosti kde spíte alebo spia vaše deti, alebo priamo natrieť na pokožku (ideálne v zriedenej forme aby ste pokryli čo najväčšie plochy, lebo koncentrovaný sa vám vpije hneď na miesto aplikovania) a funguje na zvieratá!

Terrashield je celoprírodný produkt z citrónu, eukalyptu, citronelly, lemongrassu a tiež 12 ďalších esenciálnych olejov terapeutickej triedy CPTG, z miešaných v základe z čistého frakcionovaného kokosového oleja. Primárnou funkciou esenciálnych olejov v rastlinách je chrániť ich proti hmyzu a iným predátorom. Na rozdiel od iných produktov, ktoré obsahujú syntetické a toxické chemikálie, TerraShield je prírodný spôsob, ako zvládnuť vystavenie sa otravného hmyzu. Čerstvá, ľahká citrusová vôňa TerraShieldu úžasne občerstvuje a je bezpečná na použitie pre celú rodinu. Jedna aplikácia poskytuje pokrytie, ktoré trvá približne 6 hodín.

- aplikujte na nohy, ruky, hlavu a krk predtým ako pôjdete von - vo forme spreja

- aplikujte na oblečenie a topánky pred odchodom do lesa

- difúzujte v miestnosti - dajte 3 až 4kv

- nastriekajte na dvere, okná či stan

Môžete si vytvoriť aj vlastný repelent pomocou zmesi Terrashield. Je ich na internete množstvo, ale tento je môj obľúbený. Je ľahký, nemastný, dobre sa vstrebáva a nádherne vonia. Je vhodný na detičky, i od narodenia. A tá vôňa! Dosť bolo ten všadeprítomnej vône "jarných - repelentných -kvetov", inými slovami okolo človeka jemne vinúca sa ... chémia jak bejk :)

Tu môj obľúbený recept na repelent z esenciálnych olejov doTerra:

1/4 fľašky liehu

1/4 fľašky vody (prevarená)

20kv Terrashield

5kv Cedarwood (Céder)

5kv Lavender (levanduľa)

5kv Lemon (Citrón)

5kv Peppermint (Mäta)

50ml sklenená fľaška so sprejom

Namiešať do sklenenej fľašky so sprejom a pred každým použitím pretrepte. Dôkladne nasprejujte na končatiny a telo, a poprípade dorozotierajte rukou. Nezabudnite aj na oblečenie a topánky ;)

Chcete si kúpiť repelentnú zmes Terrashield? - píšte správu :)

Čo je CPTG® a prečo sú tieto oleje vhodné aj pre deti od narodenia?

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komoorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


281 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now