Liečivý dotyk levandule


Keď som otvorila fľaštičku doTerráckej levandule, dostala som facku. Nikdy som necítila nič silnejšie. Normálne mi vyrazilo okná. Vlasy dupkom a teplo na duši. Hneď ako som prišla domov, postavila som si do pozoru na stôl všetky moje levandule od iných výrobcov (mám 6 fľaštičiek ;) ), malíček hore a bol zo mňa levanduľový someliér ako sa patrí. A aby som nebola krutá, tie ostatné, tak tie pôjdu do vysávačového filtra ;)

Levanduľa je známy kozmetický a prírodný liek. Zregeneruje unavené telo, upokojí svalové a nervove napätie. Levanduľový olej sa hodí k ošetreniu pokožky celého tela. Priaznivo pôsobí pri popáleninách a upokojuje pokožku po opaľovaní. Revitalizuje a hĺbkovo hydratuje pokožku a navracia jej zdravý a hebký dotyk. Znižuje a uvoľňuje napätie v tele. Zároveň účinne pôsobí proti celulitíde.

Levanduľový olej má protizápalové a antimykotické účinky a používa sa pri liečbe ekzémov, akné a plesní, a rôznych druhov dermatóz. Je obľúbená pre jej celkový omladzujúci efekt a schopnosť regenerovať bunky do hĺbky. Hojí rezné rany, popáleniny, spáleniny od slnka a pomáha v tvorbe tkanív.

Éterický olej z levandule má je vynikajúce tonikum pre nervy. Pomáha pri liečbe migrény, bolestiach hlavy, úzkosti, depresii, nervovom napätí a emocionálnom strese. Podporuje vlastnú obrany schopnosť organizmu a pôsobí antibakteriálne. Vynikajúco pôsobí ako repelent a úspešný odháňač všemožnej hávede, takže by toto mydielko určite nemalo chýbať v dovolenkovej lekárničke.

Z hľadiska emocionálneho pôsobenia, je Levanduľa olejom komunikácie.Napomáha slovnému vyjadreniu, vysloveniu pocitov a myšlienok. Podporuje sebavyjadrenie a uvoľňuje bloky, ktoré nám bránia vo vyjadrení svojich túžob a myšlienok - ako strach z odmietnutia, z výsmechu, z neprijatia, nízke sebavedomie, a pocit, že náš názor nie je dôležitý.

Levanduľa je vôňou tretej čakry – čakry solar plexu. Táto čakra je centrom, ktorým prijímame slnečnú energiu a ktorá okrem iného vyživuje éterické vibračné pole a tým dodáva vitalitu aj telu fyzickému. Tretia čakra je obrazom slnka do nášho tela, ako obrazovo tak aj silovo. Slnko je pre všetko živé na Zemi nevyhnutné k prežitiu, rovnako ako pre nás naše slnko v nás. Je dôležité si svoje slniečko chrániť, regenerovať a posilňovať. Vyrovnávať rôzne pôsobenia, či už pozitívne či negatívne, a harmonizovať túto čakru. Je to oblasť, z ktorej vychádza z nášho telaemočná energia. Odtiaľ sú riadené naše medziľudské vzťahy, sympatie a antipatie, rovnako ako schopnosť trvalých citových väzieb. Pre obyčajného človeka je tretia čakra sídlom osobnosti. Naše celkové naladenie je veľmi závislé na tom, koľko je v nás svetla. Keď je naše tretia čakra otvorená, cítime sa sviežo, radostne a vnútorne naplnené. Oproti tomu ak je táto čakra zablokovaná alebo narušená, je naša nálada nevyrovnaná a pochmúrna. Levanduľa má tú vzácnu vlastnosť čakru harmonizovať a otvárať. Množstvo svetla v nás určuje jasnosť nášho náhľadu a kvalitu našej práce. Odtiaľ sú riadené naše medziľudské vzťahy, sympatie a antipatie, rovnako ako schopnosť trvalých citových väzieb.

Olej môžete bez riedenia používať na pokožku i vnútorne. VŽDY v množstve JEDNA KVAPKA.

A ako sa používa?

Môžete si dať cez deň, do kancelárie, alebo miestnosti kde pracujete, jednu až dve kvapky do difúzera. Uvoľňuje.

Jednu nezriedenú kvapku rozmasírovať na bolestivé miesto na tele. Môže ísť aj priamo do rany, na odreniny, rezné rany, modriny, natiahnuté svaly, boľavé kĺby.

Dve až tri kvapky na klbko vlny a dať do pračky.

Jednu až dve kvapky do spreju s vodou a postriekať obliečky (sladké sny ;) ), vankúše, periny, gauč, plyšákov, oblečenie, koberce, záclony.

Jednu až dve kvapky do smoothie, drinkov, limonád.

Jednu kvapku natrieť na spánky a na zátylok pri horúčke.

Jednu kvapku na hruď na večer na dobré sny ;)

Tu je niekoľko postupov s levanduľou na vybrané problémy:

Na ukľudnenie bolesti svalov zmiešajte 11 kvapiek levandule s 4 lyžicami frakcionovaného kokosového oleja a namažte na bolestivé miesta.

Na úľavu od stresu aplikujte malé množstvo levandule zadnú stranu rúk, alebo na konce vlasov a staňte sa chodiacim difuzérom, ktorý všetkých okolo upokojuje.

Na zotavenie z vyrážok, alebo kožných infekcií zmiešajte niekoľko kvapiek levandule s prírodným telovým mliekom, ako je napr. Spa hand and Body lotion od doTerry.

Na zrelaxovanie svalov a uvoľnenie svalového napätia zmiešajte 4 až 6 kvapiek levandule s ½ pohára Epsomových solí. Dajte zmes do vane, napustite veľmi teplú vodu, rozmiešajte a namočte sa do vody na 15 minút.

Na štípance a žihadlá od hmyzu (včela, osa, komár, ovad), jemne a často nanášajte kvapku alebo 2 levandule na štípanec, až kým nezmizne.

Na prepláchnutie slzných kanálikov, aplikujte 2 kvapky levandule na kosť nad okom a dolu stredom nosa 2-3 krát denne. Toto prečistí chronickú nánosy, alebo poškodenia pieskom a je vynikajúce na úľavu očí pri zmenách počasia, alebo pobyte pri zvieratách.

Na vredovité rany, vyvrtnutia a natiahnutia, zmiešajte 4 kvapky levandule a 3 kvapky Roman Chamomile (harmanček rímsky) so 4 kvapkami frakcionovaného kokosového oleja. Naneste na postihnutú oblasť a jemne vmasírujte. Použite sprejovač na otvorené rany a často aplikujte.

Na bolesti hlavy naneste 1 až dne kvapky levandule na spánky. Na bodové bolesti hlavy aplikujte na trojuholník na zátylku a na kosti z ušami.

Na migrénové bolesti, naneste pár kvapiek levandule na svaly na šiji a na kosti za ušami. Počkajte 20 minút. Zmiešajte 2 kvapky levandule s 2 kvapkami bergamotu a aplikujte na tú istú oblasť. Ak sa migréna nezlepší, skúste tú zmes znovu s prídavkom po jednej kvapke klinček, slamienka a harmanček.

Na uvoľnenie programu hypochondrie zmiešajte 3 kvapky cypress s 3 kv. levandule a 1 lyžicou kokosového oleja. Aplikujte na predlaktia.

Na uvoľnenie pocitov úzkosti zmiešajte 4 kv levandule a 2 kvapky muškátu (geranium) s 1 lyžicou frakcionovaného kokosového oleja. Aplikujte na krk a zátylok s očakávaním, že všetko je lepšie.

Na úľavu od stresu zmiešajte 20 kvapiek levandule, 15 kvapiek šalvie a 5 kv. medovky so 6 lyžicami kokosového oleja. Aplikujte na hrudník a zátylok. Zhlboka dýchajte a dovoľte stresu, aby odišiel.

Na ekzémy zmiešajte 20 kv. Levandule a 10 kv slamienky s 4 lyžicami kokosového oleja a denne aplikujte na olupujúce sa, svrbiace oblasti.

Na akné aplikujte niekoľko kvapiek levandule priamo na postihnuté miesta niekoľko krát denne.

Tu sú ešte ďalšie návody ( "to nevymyslíš" :P ): 101 použití citrónu, mäty a levandule

A pre zúbkujúce detičky - Ach, tie zúbky

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


162 views0 comments
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now