Najlepší strážca On Guard!


Zmes esenciálnych olejov Onguard je jedným slovom IMUNITA !

OnGuard vymysleli pre škôlkujúce deti. Škôlkujúce deti sú deti, ktorým "sa buduje" imunita. Ergo, fuuuuuuuuurt sú choré! A nemusia to byť škôlkári. Stačí ak v rámci duševného a telesného rozvoja svojho drobčeka pravidelne navštevujete plavecké kurzy, pohybové kurzy, detské ihriská, detské kútiky a materské centrá. No a do toho prípadne matkami obľúbená škôlka a máte hotovo. To je akoby ste vstúpili do laboratórneho terárka Virologického ústavu SAV v Bratislave. Jeden vtip to dokonale vystihol - Ide pes a jedna blcha vraví druhej: "Aha ide autobus, naskočme!" Tak aj naše obľúbené vírusy a baktérie naskočia na váš pokladík s červenými líčkami a už sa to vezie. Zakrátko "škôlkuje" celá rodina.

Odkedy používame On Guard, sme chorí len minimálne, a to môj starší syn je už čerstvý škôlkár. Priebehy chorôb sú oveľa jednoduchšie, kratšie, znesiteľnejšie a príjemnejšie. Doslova nie sme zavretí doma dva týždne! Na začiatku som ho používala pravidelne každý deň ráno po zobudení a večer pred spaním aspoň pol roka v kuse. Tým sa zastabilizovala jeho imunita a teraz je už jeho telo také silné, že málokedy sa ho niečo chytí a katastroficky prepukne. Ja sa sama ani nemusím natierať. Stačí, že natieram malého, a ako mám ten olej na rukách, vstrebáva sa mi do tela a tiež ho dýcham, a tak sme všetci zdraví. Dokonca aj náš mladší syn je napriek sem tam chorobám staršieho stále zdravý. Jeho nenatieram na preventívnej báze. Má 8 mesiacov ( v čase písanie tohto článku) a jeho telíčko to naozaj nepotrebuje. Keď znížite výskyt a koncentráciu patogénov v spoločnom priestore a vzduchu, nemusíte sa obávať prenosu chorôb, a to ani pri neustálom "mojkaní" zo strany staršieho.

Malému dávam zriedenú zmes Onguardu na spodok nožičiek. Ak ideme na plávanie, dám mu ešte navyše jeden "náter" po plávaní - na chodidlá a chrbátik (pozdĺž chrbtice). Ak by ste sa stretli s fest chorým jedincom, alebo by vaše dieťa ožužlalo hračku, na ktorej ulpel hlienik od škôlkujúceho dieťaťa, alebo by sa na vás niekto vykasľal do tváre, vtedy je vhodné zvýšiť častosť aplikácie.

Na preventívnej báze teda stačí aplikovať zriedenú zmes Onguard 1-2x denne.

Pri chorobe sa odporúča aplikovať "náter" každé 3h.

Pri esenciálnych olejoch totiž platí, že lieči nie množstvo kvapiek, ale pravidelnosť opakovania. Čiže zlaté pravidlo - málo kvapiek a často :)

Ak už ste chorí, tak výborné je On Guard difúzovať v miestnosti v ktorej sa nachádzate. Odporúča sa dať 4 kvapky (ak nie ste na zomretie stačia 2 kvapky) do difúzera. Účinne eliminujete vzdušné patogény, ktoré si priniesol domov váš pokladík.

V prípade choroby môžete zmes Onguard aplikovať aj priamo do úst a zapiť trochou vody - 1-2kv 4x denne. Pri vnútornom užití použite plniace kapsule a v prípade choroby užívajte 4kv 4x denne. Môžete použiť aj Oregano, Melaleucu (Čajovník), Lemon (Citrón), Frankincense (Kadidlo), Copaibu, Thyme (Tymián), Lime (Limetku), Cardamom (Kardamóm) a Siberian Fir (Sibírska jedľa, pozor, len vonkajšie použitie)

Pri zapálenom hrdle môžete 2kv kloktať s trochou vody a prehltnúť.

Na chrípku alebo poriadnu sopľačku je výborná tzv. Flu Bomb - je to kombinácia Citróna, Čajovníka, On Guardu, Oregana a Kadidla - nakvapkajte do prázdnych kapsuliek a prehltnite. Užívajte 3-4x denne.

On Guard sa dá kúpiť aj vo forme gélových kapsúl pre jednoduchšie použitie. Je navyše zlepšené o Oregano, Čierne korenie a výnimočne vzácnu Medovku. Ja osobne ich mám mimoriadne rada. A sú ešte silnejšie ako čistý Onguard ;)

doTERRA® robí množstvo produktov, aby uľahčila použitie zmesi On Guard®. Medzi nimi sú pastilky na hrdlo, zubná pasta, penivé mydlo na ruky a koncentrát na čistenie.

Naneste na povrchy pre elimináciu baktérií a patogénov. Rozptýľte v miestnostiach a podporíte imunitu a odstránite z miestnosti baktérie, vírusy, plesne a huby.

Vmasírujte do chodidiel, na chrbát, krk, a ramená pre zvýšenie imunity. U detí opäť len a len zriedené! U Onguardu by som odporučila riedenie aj pre dospelých.

Použite na lymfatickú masáž na začiatku a počas choroby. Oleje, ktoré táto zmes obsahuje sú GRAS (vhodné aj na vnútorné použitie).

Užite 2-3 kvapky denne vnútorne 3 dni pred operáciou a masážne aplikujte na posilnenie imunitného systému a ochranu proti infekcii.

Užite vnútorne s medom, agave, alebo džúsom pri vypuknutí symptómov nádchy, chrípky a virózy.

Pri začiatku bolestí hrdla alebo na zvládnutie laryngitídy kvapnite 2-3 kvapky do ¼ pohára vody, kloktajte, preháňajte v ústach, podržte 5 minút, potom vypľujte. Užite 2 kvapky vnútorne.

Pri žlčníkovom záchvate kvapnite 2-3 kvapky On Guard a 1 kvapku Citrónového oleja do 1 lyžice olivového oleja a užite vnútorne každú hodinu až do 8 hodín až kým sa vám neuľaví. Podobným spôsobom môžete použiť aj Digest Zen.

Kvapnite niekoľko kvapiek do destilovanej vody do sprejovacej fľaštičky a použite na dezinfekciu povrchov v kuchyni a kúpeľni.

On Guard jedinečnou zmesou olejov od dōTERRA® vyvinutou na podporu zdravej imunitnej funkcie. Olej z divokého pomaranča skombinovaný s klinčekom, škoricou eukalyptom a rozmarínom, ponúkajú voňavú, prírodnú a efektívnu alternatívu k syntetickým prípravkom na podporu imunity. On Guard, so svojou unikátnou vôňou, je jednou z najuniverzálnejších zmesí olejov od doTERRA. Je tiež bezpečný na čistenie povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako netoxický spôsob čistenia, alebo na čistenie vzduch rozptyľovaním do vzduchu. On Guard je vynikajúci na eliminovanie vírusov, kvôli svojim účinným zložkám. Na aromatické masážne alebo vnútorné použitie.

Ak chcete On Guard užiť vnútorne, odporúča sa kvapnúť jednu až dve kvapky do kapsule a zapiť.

On Guard je vynikajúci i na očistenie povrchov a vecí každodennej potreby od vírusov a baktérií. Napríklad pracovná doska, stôl, volant, kľučky, ale i vzduch v open spacoch a podobne.

Ďalších 52 nápadov ako použiť On Guard nájdete v mojom článku: 52 krát zdravo s On Guard-om

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


410 views0 comments
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now