Search
  • Dana Arvay

dōTERRA® výrobné postupy: Ako sa vyrábajú oleje prvotriednej kvality?


Ústredný princíp produkcie: Zachovanie všetkých terapeutických vlastností olejov

Viac než iba komerčný záujem.

Od svojich začiatkov v roku 2008, prvoradým záujmom dōTERRA® nebol iba komerčný aspekt marketingu esenciálnych olejov, ale ľudia. dōTERRA®, bola založená na to, aby produkovala kvalitné oleje a učila ľudí, ako ich majú správne používať.

Od svojho začiatku dōTERRA® namiesto premýšľania o svojich cieľoch v peňažných termínoch si dala za úlohu produkovať oleje najvyššej kvality, ktoré obsahujú najširšie maožné spektrum najaktívnejších terapeutických zložiek, bez ohľadu na ich cenu.

Rastlinné zdroje dōTERRA®: Kde to všetko začína

Aby vám mohla priniesť esenciálne oleje najvyššej kvality, dōTERRA® prehľadala svet, aby našla rastliny, ktoré rastú na panenskej pôde, nekontaminované chemickými hnojivami, pesticídmi, fungicídmi alebo herbicídmi, a ďaleko od zdrojov znečistenia, ako sú jadrové elektrárne, továrne, diaľnice alebo vysoko zaľudnené mestá.

Destilácia olejov: Tradičný spôsob, ako zachovať kvalitu oleja

Pretože dōTERRA® proces destilácie sa deje priamo na poli, kde rastú dané rastliny, môžu byť destilované za čerstva. Toto je pri produkcii olejov najvyššej kvality úplne najdôležitejšie, pretože esenciálne oleje v rastlinách sú veľmi prchavé, a akýkoľvek odklad v ich destilácii znamená, že sa tie vzácne oleje vyparia. Pred zberom skúsení manažéri monitorujú percento danej rastliny v čase kvitnutia, správny čas dňa na zber a množstvo glukózy (alebo tehly v rastline) a a mnohé ďalšie faktory nevyhnutné pre produkciu najvyššej kvality CPTG®, certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy.

Bez ohľadu na cenu, v porovnaní s metódami komerčných firiem, ktoré destilujú oleje, dōTERRA® robí extraordinárne kroky, aby počasa procesu destilácie zachovali všetky krehké aromatické zložky svojich esenciálnych olejov:

→ Rastliny sú destilované parou, v malých várkach v predĺžených časových inteervaloch, za použitia nízkeho tlaku a malej teploty; tenttradičný spôsob destilácie sa celé stáročia používal v Európe.

→ Pri procese destilácie nie sú použité ani pridané žiadne rozpúšťadlá, ani syntetické chemikálie akéhokoľvek druhu.

→ Variče sú vyrobené z drahých zliatin nehrdzavejúcej ocele jedálenskej triedy. Dôvodom je, že meď, alebo oceľ nižšej triedy sú reaktívnejšie materiály a môžu reagovať s olejmi, tým by pozmenili ich chemickú štruktúru a poškodili ich chemické vlastnosti.

Nezávislé analýzy olejov, na zaistenie najvyššej kvality

Po výrobe sa každá vzorka analyzuje v nezávislom laboratóriu, aby sa zabezpečila najvyššia kvalita.

dōTERRA®,nastavila nový štandard kvality. Ponúka iba CPTG®, certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy, ktorú sú podlľa môjho odhadu najkvalitnejšie, aké sa dajú nájsť kdekoľvek.dōTERRA® zdvihla latku v tom, čo CPTG, certifikovaná čistá terapeutická trieda skutočne znamená.

Žiadne skratky pre lacnejšiu výrobu olejov

Produkcia CPTG®, certifikovaných-čistých-esenciálnych olejov terapeutickej triedy je veľmi drahá. Potrebné metódy sú náročné na čas a prácu, a často spotrebujú niekoľko stovák— dokonca tisícok — kilogramov surového rastlinného materiálu, na výrobu pod litra esenciálneho oleja. Napríklad,

→ na výrobu pol litra medovky melissa sa spotrebujú tri tony rastlín. Jej extrémne nízka výťažnosť spôsobuje, že sa predáva po $9000 do $156,000 za kilo.

→ Na výrobu pol litra ružového oleja sa spotrebuje 2500 ružových lupienkov.

Nie je ťažké nájsť lacnejšie esenciálne oleje, ale esenciálne oleje dōTERRA® vám ponúknu za vaše peniaze väčšiu hodnotu.

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


0 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now