Ukotvujúca zmes (Balance)


Neexistuje na Zemi človek, ktorý by nepotreboval Balance!

Táto zmes esenciálnych olejov je namiešaná tak, aby dodávala stabilitu a pomáhala obnoviť rovnováhu vnútri i zvonku tela. Prvá vec, ktorú táto zmes robí v tele je to, že koordinuje elektromagnetickú energiu, ktorá telom prúdi. Ako dirigent, Balance vylaďuje nástroje – orgány a nervové spojenia – aby hladšie spolupracovali.

Dobre pôsobí ako antidepresívum, analgetikum, posilňovač koordinácie (dobré aj pre gymnastky) a upokojovať úzkosti.

Pankreas, slezina, hypofýza, hypotalamus, pečeň, štítna žľaza aj limbický systém milujú túto zmes a majú z nej úžitok, keď sa hladko a efektívne po nanesení, alebo vdychovaní pohybuje telom.

Oleje v tejto zmesi sú : smrek, ružové drevo, kadidlo a vratič.

Smrek je antibakteriálny a protizápalový, má vlastnosti, ktoré podporujú cirkuláciu, stimuluje imunitný systém, zlepšuje pľúcne a dutinové potiaže, uľavuje od bolesti chrbta, obzvlášť o ischiasu.

Ružové drevo je tiež protizápalové a antibakteriálne, má vlastnosti, ktoré povzbudzujú náladu, upokojujú nervy, obnovujú bunky a poskytujú úľavu pri rôznych kožných problémoch, vrátane akné.

Vratič – antibakteriálny a protizápalový. Čistí nervové receptory, upokojuje svrbenie, tlmí bolesť, zlepšuje okysličenie, a upokojuje hnev.

 • Na pozdvihnutie nálady a vyčistenie mysle – pravidelne difúzujte Balance

 • Pri strese, nervozite, smútku, keď ste vyhodení z rytmu, keď zaskočení, emocionálne zranení, pri panike, keď ste "úplne mimo", pri úzkosti, keď máte pred sebou náročný deň, telefonát, meeting, keď ste unavení, vyčerpaní, keď máte emocionálne a hormonálne výkyvy, zmeny nálad, PMS – naneste Balance na zátylok, na hrudník a na zápästia. Pošúchajte zápästia spolu a vdychujte.

 • Pri uväznenom žiali, pri osobnej strate, zmiešajte 4 kvapky Balance, 4 kvapky divokého pomaranča, 2 kvapky levandule a 2 kvapky medovky. Naneste na zápästia, ponad srdce, na hrdlo, na zátylok a na kríže 3x denne

 • Keď sa cítite v pasci a nie ste schopný zmeniť návyky, ktoré vás robia nešťastným, zmiešajte 4 kvapky Balance, 3 kvapky grapefruitu, 3 kvapky medovky a 3 kvapky bielej jedle. Naneste na zápästia, na hrudník, na zátylok a na kosti za ušami a začnite nový plán s očakávaním, že sa budete cítiť inak – a je to dobre. Znovu nanášajte podľa potreby

 • Detičkám, ktoré sa učia liezť, alebo chodiť, ráno naneste kvapku Balance na každú nožičku a tiež po obede, aby ste podporili koordináciu a pocit rovnováhy – a menej modrín.

 • Deťom, ktoré sa učia nový šport – naneste 2 kvapky Balance na každé chodidlo predtým,než si obujú ponožky

 • Pred jogou, spinningom, alebo pred behaním si dajte Balance na kríže, zápästia, chodidlá a zátylok. Prekvapí vás ľahkosť, s ktorou si osvojíte nové pohyby a zvýši sa vám výdrž.

 • Pred prácou v záhrade, naneste Balance na kríže, zadnú stranu kolien a na chodidlá. Dobre sa ponaťahujte pred prácou a tiež po jej skončení. Naneste 4 kvapky Balance a 3 kvapky Lemongrass na všetky boľavé svaly, aby sa vám lepši chodilo.

 • Pri post traumatickom šoku – vdychujte 2 kvapky Balance z dlaní. Pite vodu s grapefruitovým, alebo citrónovým olejom a sústreďte sa na prítomnosť.

Každý niekedy zažije chvíle nenapojenia, alebo úzkosti. Teplá, drevitá vôňa uzemňujúcej zmesi Balance od dōTERRA, vytvára pocit pokoja a pohody. Balance uzemňujúca zmes je dokonalým spojením smreka, ružového dreva, kadidla, modrého harmančeka a frakcionovaného kokosového oleja do lákavej vône, ktorá podporuje pokoj a pocit rovnováhy.

Pre zaujímavosť: Modrá farba oleja Balance pochádza zo zložky chamazulén z modrého harmančeka.

Tipy od dōTERRA:

 • Je pred vami dlhý deň? Začnite deň tým, že si nanesiete Balance na chodidlá.

 • Rozptyľujte, aby ste ostali pokojní a uvoľnili stres.

 • Balance je vynikajúci olej na rozptyľovanie počas AromaTouch masáže rúk

 • Pociťujete úzkosť? Naneste si Balance na zápästia, alebo zátylok, aby vám to pomohlo s nervami.

 • Rozptyľujte v aute počas dlhých výletov.

Tipy od fanúčikov z Facebooku:

“Ja a moja dcéra si dávame Balance na chodidlá každé ráno. Rozptyľujem Balance vo svojej kancelárii, aby som vytvorila pohodové prostredie.”

“Veľmi rada si nanášam kvapku za ucho, aby mi to pomohlo proti stresu. Balance ma veľmi upokojuje, som rada, že ho máme!”

“Doslova ma to balancuje. Pomáha mi keď cítim, že mi bude zle pri jazde autom, alebo mám problém s dutinami.”

“Milujem Balance! Moje bábätko malo problém so spaním. Keď som jej začala nanášať kvapku Balance na nohy, krásne spala! Musela som to robiť niekoľko týždňov a teraz spí výborne.”

“Keď som vystresovaný, že musím ísť do práce, dávam si to a som potom menej vystresovaná. Rada ho nosím ako parfém.”

“Áno pomáha mi to s výkyvmi nálad lepšie než čokoľvek iné!

A nezabudnite, že Balance je VYNIKAJÚCI PRE DETIČKY!!!!! - škôlka, škola, obavy, vypätie, sťahovanie, rodičovské trable, ADHD, autizmus, choroby (hoc aj sople), zlý spánok, nočné mory, scény a nezvládateľnosť, návaly hnevu, odmietanie.

A pri používaní EO na detičky sa vždy riaďte pokynmi správneho riedenia ;)

Emocionálne zmes Balance vytvára spolu so zmesami Serenity, Elevation a Citrus Bliss účinnú emocionálnu podporu pri akýchkoľvek problémoch, s ktorými sa potýkate!

Viac o zmesiach EMOCIONÁLNEJ PODPORY sa dozviete v mojom článku: Riaďte si svoje emócie

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


132 views0 comments
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now