Jazmín - čistota vášne alebo Kráľ olejov


Na EO Jazmín som čakala celý čas, čo som v doTerre. A už to bude zopár rokov ;). Pre mňa to bol a stále je absolútny vrchol, top, nebo vôní. Majstri parfumérskeho umenia o ňom povedali: "Kde nie je Jazmínu, tam nie je parfému“. Vždy som si, a predovšetkým intuitívne, vyberala parfémy s obsahom jazmínu. Dnes už viem, že v parfumérskom priemysle sa používajú syntetické náhrady, čo je logické vzhľadom na miliónovú výrobu, a preto sú pre mňa parfémy mimo fokus. Teraz už používam ako osobné parfémy len esenciálne oleje a hlavne zmesi esenciálnych olejov. Aj tu sa mi vždy intuitívne zapáčili zmesi, ktoré obsahujú jazmín, ako napríklad neskutočne podmanivý a úžasný Whisper (ženská zmes).

Ale predovšetkým je jazmín emocionálny super-kráľ. Bohužiaľ sa nedal doteraz v doTerre kúpiť. A tak som čakala. Pretože, ak má niečo k vám prísť, príde to v tú pravú dobu :). A čakala som až do dnešného dňa, kedy som svoj PRVÝ JAZMÍN dostala zadarmo - ako odmenu za svoju pracovitosť a vytrvalosť :) - keď chcete vedieť viac a tiež chcete dostávať oleje za odmenu - kliknite sem .

A teraz som držala v rukách svoj ÚPLNE NOVÝ PRVÝ JAZMÍN. Možno tomu nebudete veriť, ale doteraz som nikdy nemala jedinú fľaštičku jazmínu. A to som kedysi mala obrovskú škatuľu s ohromným množstvom všemožných esenciálnych olejov. (Čo sa s ňou stalo - čítajte Môj príbeh :) ). Moje srdce plesalo, trepotalo sa mi v hrudi ako vtáčik v klietke, v žalúdku motýle, akoby som miesto fľaštičky s esenciálnym olejom držala v ruke telefón a písala si s novým priateľom ;) (ako kedysi zamladi :D - ak toto práve číta môj manžel :D).

Možno sa vám to bude zdať romantické a rojčivé, ale bolo to ako láska cez internet. Zavretá fľaštička v dlani, nevedela som ako vonia, ale naše vlny sa spojili, naše vibrácie boli už teraz dokonale spojené a rovnaké. Keby som bola nejaká výraznejšia senzibilka, možno by fľaštička začala aj svietiť alebo by mi začali elektrizovať vlasy ;). Bola som nesmierne zvedavá ako vonia.

Po tomto prvom spojení s fľaštičkou v dlani, som ju otvorila. Naniesla som si olej na zápästia a rozotrela. Zavrela som oči a ponorila som sa do seba, do vône. Ono ponorenie nebolo až tak hlboko na dno oceánu, pretože sa mi pod nohami motali moje dve deti. Ale na začiatok a úvodné zoznámenie sa s olejom vám chvíľka ticha so zavretými očami úplne stačí. Môžete tak urobiť aj v autobuse, alebo počas čakania na vlak či u zubára ;). Vaše nadanie meditácie zen budhistického mnícha potom môžete využiť neskôr, keď začnete skutočne objavovať silu esenciálnych olejov pomocou meditácie. (Keď chcete vedieť viac o aromatickom využití esenciálnych olejov vyššieho stupňa - čítajte článok ).

A vtedy to prišlo. Mojim telom prebehla vlna energie. Ako mexická vlna - od nôh po krk, zalialo ma teplo, zrýchlil dych. A vybehli mi slzy. Možno sa vám to skôr zdá ako popis orgazmu ... až na tie slzy, ale u niekoho možná ... :D .... ale áno, bolo to také. Len s tým rozdielom, že som cítila ako mi prebehli vlny energie postupne v každej čakre, a potom sa energie ukotvili v prvej koreňovej a poslednej siedmej čakre. V hrudi mi ostal ten istý pocit vzrušenia, ako keď pri meditácii alebo hlbokom premýšľaní prídem na nejaké nové veci - ten pocit, ktorý vás úplne "zobudí" z útlmu a vy pozeráte s vypleštenými očami, že "tyyyy koki...."

Bola som úplne hotová, prekvapená a šokovaná. To som nečakala. Bolo to tak silné. Toto som ešte pri žiadnom esenciálnom oleji nezažila. Určite nie na prvé stretnutie, navyše také krátke. Bože, stále píšem o ovoniavaní esenciálneho oleja? Alebo sú to už zápisky z červenej knižnice :D. Niet divu, že mi moja štylistika stále kamsi skĺzava, keď jazmín je olej sexuality ;) :D.

Jazmín je pre mňa ČISTOTA. Je to Čistota vášne, nie len sexuálnej, ale všetkého, čo robíte s vášňou - jazda na koni alebo štrikovanie. Jazmín je Čistota sexuality, nie sexu, ale milovania. Jazmín je Čistota myšlienok. Všetky naše slová a činy sú najprv myšlienkami. Spôsob akým myslíme, je prvopočiatkom, je prvým impulzom a zárodočnou pôdou pre všetko čo robíme, ako sa správame, aké máme názory, aké máme vzťahy, aký máme život a aký majú život ľudia okolo nás. Jazmín nás nespája s Vyššími energiami, ako napríklad Kadidlo či Myrha. Jazmín nás robí veľkými, vysokými, čistými tu, v našich telách, tu na Zemi. Jazmín rozvíja NÁS - naše vedomie. Keď si ho nanesiem na seba, mám pocit, že moje pohyby sú pomalšie a vznešenejšie, že moje slová sú hlbšie a premyslenejšie, mám pocit, že sa mi predĺžila chrbtica o 2cm a v tom momente môžem na hlave nosiť vysokú vázu plnú vody. Keď si nanesiem jazmín, mám pocit, že som zostarla. Ale nie vekovo, ale múdrosťou. Akoby som v mžiku sekundy mala o 20 rokov viac vedomostí, múdrosti, skúseností. Mám pocit, že moja myseľ je otvorená a VEDOMÁ. Cítim sa ako 200 ročný dub, pod ktorým sa konajú dedinské súdy i svadby. Som TU, som veľká, som silná, som vedomá. A v tom momente môj život a životy ostatných okolo mňa dostávajú úplne inú kvalitu. Jazmín je Čistá panna, Čistá víla a Čistá čarodejka v jednom. V tom momente nie je nemožné byť múdrou matkou, vášnivou milenkou i nevinnou "pannou" v jednom tele. Jazmín je olej sexuálnej čistoty a rovnováhy. Jazmín je láska, nie manipulovanie, nie závislosť, ale LÁSKA. Keď si ďalej prečítate ako na človeka pôsobí, myslím, že pochopíte tieto moje slová :)

Zatiaľ však vám viem povedať toto - keď staré príslovie hovorí: fľaštička Jazmínu nemá byť nikdy prázdna - má toto príslovie ohromnú pravdu! Tento olej známy tým, že podporuje romantickú náladu, je exotický, príjemne voňavý a obsahuje terapeutické aj aromatické účinky, aké je skoro nemožné nájsť v kráľovstve rastlín nikde inde.

Najväčšie dary Jazmínového oleja spočívajú jemnohmotnej ríši. Je to psyché a emócie, ktoré sú hlavnými príjemcami jeho darov. Tento vzácny olej patrí do všetkých zmesí, ktoré pomáhajú zmierňovať pocity strachu, smútku a ponurej nálady. Jazmín prináša sebavedomie, optimizmus a pocity eufórie. Pomáha tiež zmierňovať rôzne fóbie, je výborným pomocníkom pri rozhodovaní a podporuje predstavivosť. Vo všeobecnosti je tento výnimočný a delikátny kvetový olej obklopený pocitmi lásky a pokoja.

Používa sa aj ako podporný prostriedok pri rôznych formách porúch príjmu potravy. Jednak preto, že vplýva na tvorbu dopamínu a tak sa výborne hodí pri dostávaní sa z rôznych závislostí, ale tiež podporuje pozitívny obraz o vlastnej osobe, o svojej mentálnej i fyzickej sebahodnote.

Jazmínovému oleju sú pripisované aj schopnosti revitalizovať, obnovovať a harmonizovať energiu. Ako jeden z najsilnejších esenciálnych olejov na podporu senzuálnej nálady, je jazmín cenený ako prebúdzač vášne a romantického sentimentu. Všetko, čo potrebujete urobiť, aby ste využili túto schopnosť jazmínu, je natrieť si ho denne na hrudník, zátylok a zápästia, aby ste s ním mohli byť prepojení počas dňa.

Avšak, aj keď je to afrodiziakum. sexualitu podporuje zdravým spôsobom. Pomáha sexuálne sily udržať v rovnováhe. Kultivuje pozitívne skúsenosti v intímnych vzťahoch tým, že prečisťuje nezdravé sexuálne chovanie a motiváciu. Motivuje nás, aby sme sa chovali s úctou k sebe aj k druhým. Jasmín dokáže pomôcť tým, ktorí sa boja, opovrhujú, alebo odmietajú sexuálne skúsenosti a tiež tým, ktorí sú posadnutí, alebo enormne zaťažení závislosťou na sexuálnych potrebách.Dáva pocit bezpečia v intímnych vzťahoch a prebúdza ten najčistejší záujem o intímnu blízkosť.

Pred zhruba 2500 rokmi, v čase Buddhu, ho ľudia východného sveta používali na pomazávanie bohatých a kráľov.

V Číne sa používal na čistenie vzduchu v miestnostiach, kde ležali pacienti. Tiež bol známy ako protijed pri jedovatých uštipnutiach.

V hinduistických a moslimských kultúrach sa jeho vôňa nazývala „parfémom lásky“ Pôvodne pochádza z Perzie a jeho meno v preklade znamená “Boží dar”.

Kúzelné účinky jazmínu

  • Jazmínový olej vyživuje pokožku i vlas, a to prírodným spôsobom. Najlepšieho účinku dosiahnete vmasírovaním oleja do pokožky, následným zabalením do uteráka a potom olej nechajte pôsobiť jednu hodinu. Potom zmyte šampónom. Nič nepokazíte, keď si olejček jemne votriete i po úprave vlasov do ich končekov. Jazmínový olej okrem toho pomáha proti suchosti vlasov a dodáva im lesk, podobne, ako to robí aj s pleťou.

  • Je to výborný olej na podporu zdravej pokožky. Obzvlášť vhodný je na suchú pokožku s tendenciou k začervenaniam, či infekciám. Pomáha udržať elasticitu pokožky a má skvelý vplyv na prevenciu vrások. Redukuje tiež strie a jazvy. Natrite si ho tam, kde potrebujete svoju pokožku podporiť.

  • Priaznivý vplyv na dýchanie. Pomáha proti kašľu a škriabaniu v krku. Zlepšuje dýchanie a zmierňuje podráždenie v hrdle.

  • Pomáha počas a po pôrode. Nanesenie Jazmínového oleja na podbruško pomáha posilňovať kontrakcie, čo napomáha rýchlejšiemu pôrodu a redukuje bolesť. Kvôli svojim priaznivým účinkom na hormonálnu rovnováhu sa používa aj pri riešení popôrodnej depresie.

  • Zmierňuje menštruačné kŕče. Má prírodné analgetické vlastnosti a dokáže tiež uvoľňovať svaly maternice, čo výrazne pomáha pri menštruačných kŕčoch. Jazmín ide však ešte ďalej, pomáha vylučovaniu rôznych hormónov, ktoré vplývajú na zdravé fungovanie maternice. Používa sa vtieraním na podbruško a na pokožku ponad vaječníky.

  • Inhalácia Jazmínu podporuje pľúca. Masáž s Jazmínovým olejom upokojuje preťažené svaly. Je to jemné tonikum na podráždenú, alebo začervenanú pokožku a pravidelným používaním sa pleť stane žiarivejšou.

Tajomstvo jazmínu

Kvetina sama je tak trochu obostretá tajomstvom. Možno i preto, že pokiaľ chceme dosiahnuť najsilnejší účinok, tak ju musíme zbierať, ale aj spracovávať iba v noci, pretože v tejto dobe je jej vôňa najsilnejšia. Zbiera sa výlučne ručne, aby sa kvety ani trochu nepokrčili – pokrčené kvety jazmínu totiž dávajú nepríjemnú vôňu. Jasmín Touch pochádza z druhu jasminum grandiflorum, ktorý je najúčinnejší tesne pred úsvitom.

Vzhľadom na veľké množstvo kvetov, ktoré sú potrebné na produkciu tohto oleja, ho nazývali aj Kráľ olejov.

A tak Kráľovná západného sveta, Ruža, má svojho kráľa z východu.

Tieto dve vône si veľmi dobre rozumejú a spolu tvoria nádhernú synergiu.

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


274 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now