Zdravé a výživné telové mlieko


Esenciálne oleje môžete používať nielen vnútorne, alebo aromaticky - do difúzera, alebo topicky - priamo na pokožku, ale aj napríklad v kozmetike. Vo všetkom, čo denno denne používate. Môžete tak nielen že pomôcť vášmu telu, pokožke, vlasom, zubom a podobne, ale taktiež si takýmto používaním esenciálnych olejov podporujete imunitu, zdravé dýchacie cesty, cievny systém, lymfatický systém a podobne. Ako teda na to?

Nie je to nič zložité. Môžete napríklad používať Clove (Klinček), Onguard alebo Melaleucu (Čajovník) do ústnej vody, alebo na pastu. Pastu môžete používať priamo Onguard Pastu, na dezinfekciu ústnej dutiny a podporu imunity v jednom. A ževraj je bieliaca ;). Môžete si kvapnúť po kvapke z Levandule, Kadidla (Frankincense), Geránia (Muškát) alebo zmesi Immortelle do vášho pleťového krému a získate tak účinný krém proti vráskam, jazvám, ekzémom a iným nedokonalostiam. Pri náchylnosti k akné môžete použiť Lemon (Citrón) alebo Melaleucu alebo Céder.

Môžete si nakvapkať esenciálne oleje aj do telových gélov, šampónov či hydratačných mliek. Môžete si spraviť pleťové toniká, odličovače, lesky na pery ;)

Dnes vám prinášam zopár jednoduchých receptov na prípravu zdravých a výživných pleťových mliek :). Základom je vždy základové mlieko/krém - môžete si ho vyrobiť sami - kurz na výrobu domácej kozmetiky prinesiem za pár dní ;) - alebo si môžete zvoliť hotové mlieka, ktoré ale prosím voľte čo najčistejšie, ideálne bez chemikálií, ručne robené, bio. Nie je to z mojej strany nejaký eko-terorizmus, ale na viacerých kurzoch som sa stretla s chemickými reakciami "priemyselných" krémov s esenciálnymi olejmi - esenciálne oleje vyťahujú/likvidujú/reagujú s toxínmi a môžu vzniknúť nepríjemné reakcie na pokožke.

Základové mlieko 200ml:

1/3 Doterra Spa Body Butter (šľahané bambucké maslo)

2/3 hydratačný krém/mlieko (eko bio, čisté, ručne robené, bez chemikálií)

Výživné mlieko pre suchú pokožku:

200ml základové mlieko

10kv Ylang Ylang

10kv Geranium

10kv Grapefruit

5kv Patchouli

Výživné mlieko pre mastnú pokožku:

200ml základové mlieko

10kv Juniper Berry (Borievka)

10kv Lemon (Citrón)

20kv Pettigrain (EO z listov pomarančovníka)

5kv Frankincense (Kadidlo)

Regeneračné mlieko proti celulitíde:

200ml základové mlieko

10kv Cypress

20kv Grapefruit

5kv Patchouli

Ak trpíte praskaním cievok (robia sa také červené metličky/vetvičky na pokožke) - zvoľte (hlavne) Lemon.

Liečivé mlieko pri akné a pokožke náchylnej k zápalom:

200ml základové mlieko

20kv Melaleuca

10kv Ceder

10kv Roman Chamomille (Harmanček Rímsky)

5kv Myrrh (Myrha)

Sťahujúce mlieko pri končatinách náchylných na zadržiavanie vody a opuchom:

200ml základové mlieko

10kv Levanduľa

10kv Fennel (Fenikel)

10kv Cypress

5kv Santalwood (Santal)

5kv Marjoram (Majoránka)

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


38 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now