Škorica (Cinnamon Bark) na zahriatie!


Škorica je známe dochucovadlo jedál, no má i veľa terapeutických respektíve liečebných účinkov, vrátane výborných čistiacich účinkov. No pri jej používaní treba byť obzvlášť opatrní, lebo je vyslovene pálivá.

Tipy na používanie škoricového esenciálneho oleja:
  • pridať 2 kvapky do horúceho jablkového čaju alebo jemne na vrch horúcej čokolády

  • pridať do koláčikov

  • kvapka na lyžičke medu v kombinácii s horúcim nápojom je výborná na nachladnutie, ďalej sa es. Ol. Používa na artritídu, zápal močového mechúra, pomáha redukovať cholesterol.

  • Dajte jednu al. dve kvapky do pohára s citrónovým olejom, je to výborné na reguláciu hladiny cukru v krvi, napomáha pri kašli a hlienoch.

Bolo urobených veľa štúdií na dokázanie účinnosti škoricového esenciálneho oleja proti množstvu škodlivých baktérií, napr. strep, stap, MRSA, Candida a iné. Ďalšie štúdie preukázali že škorica je najúčinnejšie antimikrobium, obzvlášť proti kmeňom baktérií odolným voči antibiotikám. Preto sa škoricový esenciálny olej nachádza aj v zmesi na podporu imunity Onguard.

Na podporu imunity a ako ochranu proti spomínaným mikróbom môžete používať aj samostatný olej zo škoricovej kôry. Uľavuje pri dýchacích ťažkostiach, posilňuje oslabenú imunitu. Prispieva k správnemu obehu, čím zabezpečuje prísun kyslíka do buniek, čo vedie k vyššej metabolickej aktivite, pomáha pri odstraňovaní nečistôt z krvi. Pomáha pri odstraňovaní nervového napätia a stresu, podporuje aktivitu. Vôňa škorice má schopnosť podporovať mozgovú činnosť, pozornosť, sústredenosť a motorické funkcie.

Ovšem opäť upozorňujem - je to veľmi veľmi pálivý olej - aj v zriedenej forme môže poriadne štípať na pokožke a jedna kvapka na jazyk môže "spraviť pekný deň" :D. Jedna známa si ho v zriedenej forme natrela na dekolt, že aby jej nebola zima keď pôjde v zime na ples, a úplne sa jej zčervenela pokožka, fľaky, pálilo to a veru nebol to najlepší nápad pol hodinu pred plesom ;)

Škorica stimuluje, povzbudzuje, má antiseptické účinky, pôsobí ako afrodiziakum, pomáha pri nádche. Škoricový olej má ochranný účinok na obličky. Dokáže chrániť obličky pred poškodením toxínmi v životnom prostredí a znižuje záťaž na obličky.

7 zdravotných výhod škoricového oleja

Obličky

Škoricový olej má ochranný účinok na obličky. Dokáže chrániť obličky pred poškodením toxínmi v životnom prostredí a znižuje záťaž na obličky. Vhodná aj na liečbu infekcií močovopohlavného ústrojenstva.

Cukrovka

Pridajte 1 kvapku škoricového oleja na jedlo po jeho dovarení, alebo ju primiešajte do šalátu. Iba jedna kvapka tohto oleja pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi a má stimulačný účinok na pankreas. Olej zo škoricovej kôry totiž obsahuje cinnamaldehyd, ktorý vykonáva túto činnosť.

Infekcie močových ciest

Na tieto infekcie môžu pomôcť teplé sedacie kúpele s esenciálnymi olejmi. Použite oleje zo škorice, eukalyptu a tea tree (melaleuca). Pridajte 1-2 kvapky do sedacieho kúpeľa. Kúpeľ poskytuje po niekoľkých aplikáciách rýchlu úľavu.

Depresia

Aróma škoricového oleja je otepľuje a povznáša zmysly. Upokojuje myseľ a pomáha človeku prekonať negatívne pocity. Vdychujte vôňu priamo z fľaštičky asi 1 minútu. Harmonizuje a upokojuje pri vyčerpaní a depresii.

Srdcové ochorenia

Tým, ktorí trpia srdcovými ochoreniami, ochoreniami koronárnych tepien, alebo majú vysoký krvný tlak, môže tiež pomôcť škoricový olej. Škoricový olej silne prehrieva a posilňuje srdcovú činnosť,- pomáha pri únave, pocitoch chladu, angíne pektoris.

Antioxidant

Podľa štúdie publikovanej v Journal of Cosmetic Science, sa škorica ukázala ako najúčinnejší antioxidant spomedzi 25 testovaných esenciálnych olejov. Škoricový olej chráni lipidy v koži pred oxidačným poškodením z ultrafialového žiarenia.

Artritída

Škoricový esenciálny olej spolu s inými anti-reumatickými esenciálnymi olejmi sa používa ako masážny olej pre úľavu od artritídy. Pridajte 4 - 5 kvapiek škoricovej silice do základného oleja, ako je horčicový olej. Jemne olej zohrejte a bolestivé miesto masírujte. Pravidelná masáž raz denne poskytuje rýchlu úľavu od artritídy.

Tráviaci trakt

Škoricový olej upravuje pomalé zažívanie, povzbudzuje chuť k jedlu, uľavuje pri hnačke, zmierňuje nutkanie na zvracanie.

Skúsenosti (ktoré zozbierala naša Martinka Valníčková) :

„Mám diabetes typu 1 a veľmi vysokú hladinu cukru v krvi. Predtým ako som poznal DoTerru, strávil by som 12-24 hodín pokusmi o jej zníženie. Teraz si dám jednu kvapku na obe chodidlá a som v norme za 1 až 3 hodiny. Toto je pre mňa doslova záchrana života.

„ Používam zmes škorice, oregana a čajovníka do spreja na bolesť hrdla. Skoro v momente je to v suchu! Je to oveľa lepšie ako spreje proti kašľu z obchodu . Pozor, môže to páliť, všetky tieto oleje sa považujú za pálivé.

„moja mama mala príznaky na diabetes a začala si natierať na klenbu chodidla každý deň po dobu jedného mesiaca. Hladina cukru v jej krvi klesla o 40 stupňov a ako vedľajší efekt jej prestali záchvaty divertikulity. Samozrejme, rodinný lekár povedal že je to náhoda :)

„dávam si škoricu na artritídu na palcoch v kombinácii s klinčekom proti bolesti. Tiež si dávam pol kvapky do ovseného jedla každý deň. Nikekedy si dám kvapku – dve za krk pre vôňu.

„používam škoricu vo svojom domácom orechovom masle, tiež keď mám extrémne studené nohy, dávam si na ne škoricu na zahriatie. Škorica je tiež súčasťou mojej výbavy proti nádche.

„artritída, cholesterol, krvný tlak, hladina cukru v krvi, a nielen vysoká. Trpím extrémne nízkou hladinou cukru v krvi. (ktorá nemá pôvod v strave). Škoricový olej mi mesačne ušetrí okolo 3000 dolárov na lieky.

„kvapku pod jazyk na zníženie cukru v krvi.

„používam škoricu v zmesi esenciálnych olejov pre môjho manžela na diabetes. Po asi 4 dňoch užívania tejto zmesi sa mu hladina cukru v krvi znížila z 292 na 210. Toto je veľmi dôležité, pretože dúfame že ho to zachráni od inzulínu. Aplikujem mu to na každú nohu do stredu chodidla a na oblasť pankreasu a žalúdka každý večer a na oblasť žalúdka aj ráno.

Upozornenie: Škoricový olej patrí medzi veľmi pálivé oleje, a tak je v prípade používania tohto oleja na pokožku, potrebné ho riediť mastným, napr. kokosovým olejom. Nie je vhodný pre tehotné ženy, nepoužívať v čase dojčenia, pri epilepsii.

Použitie esenciánych olejov:

  • Inhalácia - do difúzera nakvapkajte 3 kvapky esenciálneho oleja, záleží na veľkosti miestnosti.

  • Kúpeľ - 3 kapky rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu. Teplota vody by nemala presahovat 35-37 °C.

  • Aromatická masáž - do 50 ml rastlinného oleja lisovaného za studena alebo bio oleja (napr. marhuľového, mandľového či olivového) pridajte 2 kvapky esenciálneho oleja a premiešajte.

  • Esenciálny olej zo škorice použite pri varení, pečení, či do čaju, punču, horúcich kompótov a podobne.

  • Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


52 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now