Mesačná zmes pre ženy -Clary Calm


Clary calm je zmes olejov, ktoré sa tradične používali na vyrovnanie hladiny hormónov a pomoc pri symptómoch PMS predmenštruačného syndrómu). Taktiež je nápomocný pri prechode.

Táto zmes poskytuje pomoc tínedžerkám, ktoré začínajú s menštruáciou, ktorejkoľvek žene s PMS, ženám v prechode a každému (aj mužom), kto trpí hormonálnou nerovnováhou vzhľadom na chirurgickú, chemickú, alebo riadiačnú liečbu.

Oleje v tejto zmesi sú: Harmanček, céder, ylang ylang, muškát, fenikel, mrkvové semienko, palmarosa a vitex.

Mesačná zmes poskytuje dočasnú úľavu od emočných výkyvov spojených s menštruačným cyklom.

Céder je protiplesňový, antiinfekčný, a antiseptický, Uvoľňuje napätie, podráždenosť a nespavosť. Navyše céder podporuje získanie širšej vízie, podporuje sústredenie a motiváciu.

Olej z mrkvového semienka efektívne čistí krv, povzbudzuje pečeň, znižuje zápal a upokojuje nervy. Tiež pomáha pri žlčníkových potiažach a kožných problémoch.

Olej z palmarosy pomáha proti bolesti, nepohodliu a infekciám – cystitíde, zápale močového mechúra a zápale pošvy. Zmierňuje horúčku a zmierňuje príznaky chrípky a nádchy. Podporuje zotavenie pri chronickej únave, nervovom vyčerpaní, alebo strese. Upokojuje a pozdvihuje emócie, zatiaľ čo osviežuje myseľ a čistí myšlienky.

Vitexový olej sa už stáročia používa na ženské záležitosti a fyzické problémy. Tento olej vyrovnáva hormóny, zmierňuje tažké menštruačné kŕče a tok, prečisťuje črevá, upokojuje hemoroidy, uľavuje od bolesti hlavy, pomáha pri bolesti kĺbov a svalov a balancuje sexuálnu túžbu. Niektoré ženy hovoria, že im pomohol obnoviť fungovanie vaječníkov a rovnováhu v celom tele po tom ako prestali brať hormonálnu antikoncepciu.

Počas menopauzy, ženy hlásia, že zmierňuje symptómy zmätenosti, depresie, návalov, podráždenosti a nervozity.

Vyberte si jeden, alebo viac z týchto spôsobov použitia na dosiahnutie rovnováhy:

  • Nanášajte na zápästia, alebo členky každé ráno a večer

  • Naneste na kosti za ušami

  • Naneste na predlaktia zvnútra

  • Pri kŕčoch nanášajte na podbruško

  • Naneste na spánky pri bolestiach hlavy, alebo na prečistenie myšlienok, keď pociťujete „hmlu“

  • Difúzujte na pozdvihnutie nálady

Muži môžu túto zmes použiť na mentálnu stabilitu a pozdvihnutie nálady za určitých okolností, napríklad pri hormonálnej nerovnováhe spôsobenej dlhodobým používaním bublinkových nápojov. Hormonálna nerovnováha sa dá zistiť testami a mnohí ľudia ju majú aj vďaka konzumácii jedál s chemickými prísadami.

A moja vlastná skúsenosť? Tu je v celej pravde ;)

Tak dnes bolavo ⚡🔥. Keď mi po 36 dňoch prišla menstruacia, viete si predstaviť tie kŕče a bolesti. Tlaky z vnútra ako pretlakovaný kotol tesne pred vybuchnutim, tlaky v hlave, tocaky, 0 energia. Jediná záchrana je Clary Calm! 🌈 Prináša mi okamžitú úľavu od bolesti, kŕče sú fakt že okamžite do minúty prec. Sadla som si na gauč (alebo skôr zrútila 😁) a natrela jedným ťahom na podbrusko a rozotrela. A počas toho ako píšem tento status, všetky silné bolesti sú preč. A keďže Clary Calm obsahuje Šalviu (Clary Sage), ktorá pôsobí na hormonalnu rovnovahu v tele, tak aj hlava, energia, emocie, unava, a z toho neskôr logicky prameniacia nervozita a zloba na všetko okolo seba (poznáme však? 😉😁) - všetko je v znesitelnej hladine, s ktorou sa dá v pohode prežiť deň plný napĺňania potrieb mojich dvoch deti s teplotami 😂🙈😆

Viac v anglickej verzii od výrobcu:

https://media.doterra.com/us/en/pips/doterra-clarycalm-essential-oil-blend.pdf

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


61 views0 comments
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now