Search
  • Dana Arvay

Mesačná zmes pre ženy -Clary Calm


Clary calm je zmes olejov, ktoré sa tradične používali na vyrovnanie hladiny hormónov a pomoc pri symptómoch PMS predmenštruačného syndrómu). Taktiež je nápomocný pri prechode.

Táto zmes poskytuje pomoc tínedžerkám, ktoré začínajú s menštruáciou, ktorejkoľvek žene s PMS, ženám v prechode a každému (aj mužom), kto trpí hormonálnou nerovnováhou vzhľadom na chirurgickú, chemickú, alebo riadiačnú liečbu.

Oleje v tejto zmesi sú: Harmanček, céder, ylang ylang, muškát, fenikel, mrkvové semienko, palmarosa a vitex.

Mesačná zmes poskytuje dočasnú úľavu od emočných výkyvov spojených s menštruačným cyklom.

Céder je protiplesňový, antiinfekčný, a antiseptický, Uvoľňuje napätie, podráždenosť a nespavosť. Navyše céder podporuje získanie širšej vízie, podporuje sústredenie a motiváciu.

Olej z mrkvového semienka efektívne čistí krv, povzbudzuje pečeň, znižuje zápal a upokojuje nervy. Tiež pomáha pri žlčníkových potiažach a kožných problémoch.

Olej z palmarosy pomáha proti bolesti, nepohodliu a infekciám – cystitíde, zápale močového mechúra a zápale pošvy. Zmierňuje horúčku a zmierňuje príznaky chrípky a nádchy. Podporuje zotavenie pri chronickej únave, nervovom vyčerpaní, alebo strese. Upokojuje a pozdvihuje emócie, zatiaľ čo osviežuje myseľ a čistí myšlienky.

Vitexový olej sa už stáročia používa na ženské záležitosti a fyzické problémy. Tento olej vyrovnáva hormóny, zmierňuje tažké menštruačné kŕče a tok, prečisťuje črevá, upokojuje hemoroidy, uľavuje od bolesti hlavy, pomáha pri bolesti kĺbov a svalov a balancuje sexuálnu túžbu. Niektoré ženy hovoria, že im pomohol obnoviť fungovanie vaječníkov a rovnováhu v celom tele po tom ako prestali brať hormonálnu antikoncepciu.

Počas menopauzy, ženy hlásia, že zmierňuje symptómy zmätenosti, depresie, návalov, podráždenosti a nervozity.

Vyberte si jeden, alebo viac z týchto spôsobov použitia na dosiahnutie rovnováhy:

  • Nanášajte na zápästia, alebo členky každé ráno a večer

  • Naneste na kosti za ušami

  • Naneste na predlaktia zvnútra

  • Pri kŕčoch nanášajte na podbruško

  • Naneste na spánky pri bolestiach hlavy, alebo na prečistenie myšlienok, keď pociťujete „hmlu“

  • Difúzujte na pozdvihnutie nálady

Muži môžu túto zmes použiť na mentálnu stabilitu a pozdvihnutie nálady za určitých okolností, napríklad pri hormonálnej nerovnováhe spôsobenej dlhodobým používaním bublinkových nápojov. Hormonálna nerovnováha sa dá zistiť testami a mnohí ľudia ju majú aj vďaka konzumácii jedál s chemickými prísadami.

A moja vlastná skúsenosť? Tu je v celej pravde ;)

Tak dnes bolavo ⚡🔥. Keď mi po 36 dňoch prišla menstruacia, viete si predstaviť tie kŕče a bolesti. Tlaky z vnútra ako pretlakovaný kotol tesne pred vybuchnutim, tlaky v hlave, tocaky, 0 energia. Jediná záchrana je Clary Calm! 🌈 Prináša mi okamžitú úľavu od bolesti, kŕče sú fakt že okamžite do minúty prec. Sadla som si na gauč (alebo skôr zrútila 😁) a natrela jedným ťahom na podbrusko a rozotrela. A počas toho ako píšem tento status, všetky silné bolesti sú preč. A keďže Clary Calm obsahuje Šalviu (Clary Sage), ktorá pôsobí na hormonalnu rovnovahu v tele, tak aj hlava, energia, emocie, unava, a z toho neskôr logicky prameniacia nervozita a zloba na všetko okolo seba (poznáme však? 😉😁) - všetko je v znesitelnej hladine, s ktorou sa dá v pohode prežiť deň plný napĺňania potrieb mojich dvoch deti s teplotami 😂🙈😆

Viac v anglickej verzii od výrobcu:

https://media.doterra.com/us/en/pips/doterra-clarycalm-essential-oil-blend.pdf

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


0 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now