Šalvia muškátová - Clary Sage - olej Ženy


Šalvia muškátová je dvojročná alebo viacročná rastlina, ktorá dorastá do výšky dvoch metrov. Šalvia je známa svojou schopnosťou uľahčiť menštruačný cyklus a pomáha vyrovnávať hormóny. Hlavnou zložkou šalvie je linalyl acetate, zo skupiny esterov, ktorý z nej robí jeden z najuvoľňujúcejších, upokojujúcich a balancujúcich esenciálnych olejov. V stredoveku dostala šalvia prezývku “jasné oči”, pre svoj pozitívny vplyv na zrak, a a často sa používal na ženské problémy, tiež ako kloktadlo a na upokojenie drobných poranení kože. Je to olej, ktorý v tehotenstve používanie len veľmi opatrne, pretože môže vyvolať kontrakcie, samozrejme pri pôrode je to jeden z najlepších pomocníkov.

Vdychovanie šalvie môže upokojiť nervové napätie, zlepšiť náladu a vytvoriť pocit eufórie.

Clary Sage olej má štatisticky významný vplyv na zníženie kortizolu a dokáže zlepšiť náladu. Najväčšou výhodou šalvie je to, že pomáha vyrovnávať produkciu estrogénov v tele. Mnoho zdravotných problémov dnes, dokonca aj veci ako neplodnosť, PCOS a rakoviny spôsobenej nadbytkom estrogénu v tele - čiastočne kvôli našej konzumácii vysoko estrogénových potravín. Pretože šalvia pomáha vyvážiť hladiny estrogénu, je to neuveriteľne účinný esenciálny olej v širokej škále hormonálnych nerovnováh. Takže, či hľadáte prírodné lieky na PMS kŕče v priebehu mesiaca, alebo máte nadbytočný estrogén vo vašom tele, šalvia je tým pravým esenciálnym olejom.

Štúdie preukázali, že esenciálny olej zo šalvie dokáže znížiť systolický aj diastolický krvný tlak. Ak sa užíva prostredníctvom aromaterapie, dokáže navyše pomôcť pri respiračných ochoreniach. Šalvia je naozaj veľmi obľúbený olej používaný medzi ľuďmi, ktorí sa nepotrebujú uvoľniť, ale znížiť krvný tlak.

Šalvia znižuje stres aj príznaky depresie. Mnoho ľudí trpí depresiou v dôsledku zneužívania alkoholu, čo je jeden z rizikových faktorov pre hypertenziu a šalvia funguje aj ako antidepresívum.

CLARY SAGE je silný ženský olej, ktorý má upokojujúce a utišujúce účinky. Je vhodný na upokojenie pri PMS, menštruácii, pomáha pri ženských problémoch endometrióza, hormonálna nerovnováha,frigidita či mužská impotencia. Je silným pomocníkom v čase menopauzy kedy pomáha zvládať návaly tepla a iné príznaky menopauzy a v neposlednom rade pomáha pri emočnom strese. Pomáha ho uvoľňovať aj tým, že sa na svet vieme pozrieť pravdivejšie, bez ilúzií. Takže vhodný olej na čas kríz, náročných chvíľ vživote keď potrebujeme zmenu uhla pohľadu. No... mali by sme ho mať doma všetky:)

Použitie:
 • Na menštruačné potiaže, natrite tri až päť kvapiek na brucho.

 • Zmiešajte s harmančekom a kvapnite do vody do kúpeľa na kúpeľ, ktorý vás uvoľní od stresu. Naneste na chodidlá, alebo pulzné body na vyrovnanie hladiny hormónov.

 • Difúzujte, alebo naneste pred spaním na vankúš, pre výdatný spánok.

 • Na podporu zdravej pokožky hlavy a zdravé vlasy pridajte do šampóna alebo kondicionéra.

 • Zmiešajte s Frakcionivaným kokosovým olejom na masírovanie, upokojenie a omladenie pokožky.

Šalvia – olej vízie

„Majte jasno a poznajte svoju víziu“

Každý z nás má tvorivú silu, ktorá často leží skrytá a nevyužitá. Niečo v nás, čo chce a malo by byť vyjadrené. Jedinečné vlastnosti, pre ktoré sme prišli na tento svet. Tieto vlastnosti máme často potlačené, prípadne ani nevieme, že ich máme.

Olej zo Šalvie nás dokáže podporiť v tom, aby sme zmenili vnímanie a znova sa spoznali. Šalvia dáva silu žiť vo svojej pravde, je to jeden z najlepších olejov na podporu vnútorného centra energie.

Časť vedomia, ktorá vníma naše vízie môže a našu budúcnosť, môže byť občas prázdna – to je vtedy, keď cez tmu nevidíme nič vo svojej mysli. Šalvia je výborným pomocníkom pre tieto prípady, pretože má vibrácie a silu potrebnú na to, aby rozptýlila tmu a nepotrebné ilúzie.

Pomáha nám rozoznávať naše limitujúce programy a jej svieža vôňa dokáže podnietiť odvahu zostať otvoreným, aby sme vždy mali nové myšlienky, inšpiráciu a videli nové perspektívy. Tento olej pomáha pri zmenách a pri procese emocionálneho liečenia

Šalviu prezývajú aj „Jasné oko“, túto svoju prezývku v stredoveku pre svoju schopnosť pomáhať pri očných problémoch.

 • Šalvia má krásnu sladkú orieškovú vôňu. Výborne sa zmiešava s citrusmi a tiež s levandulou, koriandrom, cypruštekom, kadidlom, geraniom, ružou, santalovým drevom, bielou jedľou a vetiverom.

 • Niektoré účinky Šalvie, ľudia popisujú ako „euforické“ , aj keď nie každý zažíva takýto vyšší stav. Väčšina z nás po jej použití je jednoducho uvoľnená, možno trochu ospalá, takže nie je dobrý nápad dať šalviovú masáž niekomu, kto potom šoféruje domov. Lepší nápad je dať mu trochu oleja, s ktorým si potom môže doma urobiť aromaterapeutický kúpeľ. Šalvia krásne pôsobí proti stresu a napätiu, a tiež jemne, ale účinne vyrovnáva emočné traumy.

 • Má výborné účinky na pomoc pri astme, pretože uvoľňuje kŕče v prieduškách, a pomáha proti úzkosti a emočnému napätiu, ktoré astmatici pociťujú.

 • Rovnaké vlastnosti sú potenciálne nápomocné pri migrénach, ktoré majú pôvod v prílišnom napätí, ktoré je za nimi. Pretože šalvia je veľmi uvoľňujúca, je veľmi nápomocná pri rekonvalescencii, obzvlášť po chrípke, keď sa mnohí ľudia cítia veľmi oslabení, počas depresie, alebo v šestonedelí.

 • Pretože mierne zahrieva a je protikŕčová, pomáha pri tráviacich problémoch, obzvlášť pri kŕčoch, alebo kolikovitých bolestiach. Môže sa použiť ako pomôcka pri jemnej rytmickej masáži brucha, alebo teplého zábalu.

 • Šalvia môže pomocť pri nepravidelnej, alebo chýbajúcej menštruácii. Najlepšie je ju použiť v prvej polovici menštruačného cyklu, keď sa používa v druhej polovici, môže vyvolať väčšie krvácanie.

 • Jedna z užitočných funkcií Šalvie je prevencia nadmerného potenia

 • V časoch, keď bola rozšírená tuberkulóza, Šalvia sa používala na boj proti nadmernému poteniu v noci, ktoré pacienti mali, a tiež na posilnenie imunitného systému, aby mohol lepšie bojovať proti tuberculosis bacillus.

 • Estrogén a jeho dôležitá funkcia v ľudskom tele je jednou z kontroverzných tém vzhľadom na niektoré mýty a vážne dezinformácie, ktoré sa vo svete aromaterapie šíria.

 • Šalvia od Doterry má iba 1% fytoestrogénov ako súčasť svojho zloženia, a to je skvelý spôsob, ako podporiť bunkové receptory počas balancovania hormónov a reprodukcie buniek – je to veľmi jemná podpora. Doterrácka Šalvia je čistá a pôsobí priaznivo na balancovanie systémov a podporuje prirodzené samouzdravovanie tela.

 • Psychologicky je Šalvia hlboko uvoľňujúca, euforická a revitalizujúca. Šalvia pomáha posilňovať jemné energie a inšpiráciu zhora.

 • Šalvia posilňuje sny (farbu a intenzitu) a a pomáha nájsť riešenia, podporuje rozhodovanie.

 • Šalvia má schopnosť pomôcť zapamätať si sny a preto sa odporúča nekombinovať ju s alkoholom – historicky je zdokumentovaných mnoho príbehov, že táto kombinácia môže spôsobiť zlé nočné mory a veľké stavy po opici, o ktorých sa píše už v Biblii.

Tipy od fanúšikov z facebooku:

“Použila som šalviu pri pôrodie a na začatie tvorby mlieka. Mala som ho hneď na druhý deň po narodení dcérky! Bolo to úžasané!” -Sylvia McBride “

“Dala som si šalviu do šampónu a na chodidlá na noc. Šalvia je môj úplne najobľúbenejší olej. Moje telo je na pocit vyrovnanejšie a už nestrácam toľko vlasov pri sprchovaní.”-Jaclyn Smith “

“Dávam si ju na brucho pri menštruačných kŕčoch a oni prestanú v rámci niekoľkých minút!”-Amanda Deeter Freeston

“Dávam si ju na členky, chodidlá a ponad srdce pri návaloch tepla. Tiež na pulzné body (zápästia, zátylok) na upokojenie počas dňa. Milujem šalviu!” -Renee Frensko

Ak máte záujem o spomínané esenciálne oleje, konzultáciu, pomoc pri výbere správneho oleja či vzorku na vyskúšanie zadarmo - napíšte mi správu :)

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


218 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now