Klinček (clove) - zdravé zuby a imunita

Updated: Oct 14


Klinček je oveľa viac než iba obľúbená korenina na varenie, je favoritom medzi zdravotníckymi profesionálmi aj ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o zdravie, pretože má množstvo užitočných a liečivých vlastností. Je to tiež silný antioxidant. Používa sa na aromatické, vnútorné použitie, i na kožu.

Esenciálny olej z klinčeka je najlepším protijedom na bolesti zubov. Pôsobí analgeticky - necítite bolesť , a zároveň je silným dezinfikátorom a čističom baktérií a patogénov. Kvapnime 2 kvapky klinčekového oleja na vatovú tyčinku a tým ošetrime boľavý zub. Uľaví nás od bolesti na niekoľko hodín a potom postup môžeme zopakovať. Klinček má protizápalové účinky, preto je mimoriadne vhodný na liečenie zápalu ďasien a akýchkoľvek chorôb, zranení a chirurgických úkonov v ústnej dutine. Pridajme kvapku do pol pohára ústnej vody. Klinček nájdeme v zubných pastách a prostriedkoch proti bolesti zubov. Nachádza sa aj v zubnej paste On guard, ktorá má nielen očistné, dezinfekčné a bieliacie účinky, ale aj imunostimulačné !! Používajte zubnú pastu On guard, alebo 1kv zmesi On guard (jej zložkou je Klinček) alebo 1kv Klinčeka na zubnú kefku pri umývaní zubov.


Chcem si kúpiť esenciálne oleje

doterra onguard clove klincek zuby zubna pasta bieliaca dasna zdravie danaarvay oleje magicke

Klinček pomáha pri tráviacich ťažkostiach a strate chuti do jedla. Pri reumatických bolestiach svalov sa môže pridať v malom množstve do masážneho oleja. Ak ste veľmi premrznutí, pridajte 2-3 kvapky do kúpeľa (pozor, môže štípať! - vždy olej nakvapkajte do aspoň 2PL rastlinného oleja a až potom nalejte do kúpeľa) a všetky končatiny sa Vám zohrejú. Alebo pridajte 2kv Klinčeka do 2PL rastlinného oleja a natrite si touto zmesou chodidlá, nohy i ruky.

Klinčekový éterický olej sa používa aj pri reumatizme a artritíde a zmesiach na prehriatie určitého miesta. Pri masážach sa tradične používa u pacientov, ktorým chceme pomôcť s tráviacim systémom, znížením stresu alebo uvoľnenie bolesti. Klinček má silné antibakteriálne a antivirálne, antimykotické, protizápalové a prehrievajúce účinky. Preto je aj zahrnutý v mimoriadnej imunitnej zmesi esenciálnych olejov On guard.

Klinček je vhodný pri nachladnutiach, nádche, angíne, reumatických ťažkostiach, bolestiach zubov, kĺbov a svalových spazmách. Tonizuje maternicu a používa sa pri príprave na pôrod (urýchľuje sťahy maternice). - pozor! nepoužívať v tehotenstve (iba už počas pôrodu, resp. tesne pred!!!)

Chcem si kúpiť esenciálne oleje

doterra onguard clove klincek zuby bolest zdravie danaarvay oleje magicke

Vôňa klinčeka je silne korenená a sladkastá. Jedná sa o zahrievací olej (a teda aj štiplavý - pozor! ) a väčšinou sa nám jeho vôňa spája s Vianocami, pečením, vareným vínom, zimou a liečivými nápojmi a prostriedkami. Vyžaruje prirodzené teplo a tradične sa používa na zmiernenie bolesti nervového pôvodu.

Inhalovať ním môžete v prípade silného kašľu. Je vhodný na odplašenie hmyzu ako repelent.

Klinček Clove – analgetikum, antibiotikum, bolesť zubov, drobné rany, pocit na zvracanie

Klinček a tymián: poskytuje antioxidanty, ktoré ochraňujú mozog

Účinky:

- klinček má dezinfekčné a antiseptické vlastnosti,

- dá sa používať k lokálnemu znecitlivenie (aj pri zápaloch v ústnej dutine),

- je vhodný pri nervovom i svalovom vypätí,

- blokuje rast mikroorganizmov a plesní,

- pomáha pri problémoch ako: dna, reumatizmus, bolesti kĺbov,

- je to repelent


Chcem si kúpiť esenciálne oleje

Upozornenie: Nepoužívať v tehotenstve, v dobe kojenia, u malých deti a pri epilepsii. Môže spôsobiť podráždenie kože v stredných dávkach, takže vždy použiť v nízkej dávke a skúšku na malej ploche.

doterra onguard clove klincek zuby bolest zdravie danaarvay oleje magicke

Emocionálne pôsobenie Klinčeka:

Klinček pomáha človeku zanechať mentalitu obete. Obeť sa cíti nadmieru ovplyvňovaná druhými a vonkajšími okolnosťami. Vníma samu seba ako bezmocnú a neschopnú zmeniť svoju životnú situáciu. Klinčekový esenciálny olej podporuje v jedincovi jeho schopnosť postaviť sa sám za seba, byť proaktívny a robiť vlastné rozhodnutia bez ohľadu na mienku a reakciu okolia.

Klinček pomáha človeku zanechať vzorce správania, pri ktorých zrádza sám seba a je závislým na druhých a obnovuje jeho osobnostnú integritu. Buduje hranice a obranný štít človeka.

Klinček dáva ľahko ovplyvniteľným odvahu povedať „NIE“. Znovu zapaľuje vnútorný oheň v duši a pomáha tam, kde bolo poranené „JA“, či už ide o zranenia z detstva, rôzne traumy alebo zneužívanie.

Klinčekový esenciálny olej je mimoriadne vhodný pri oslobodzovaní sa zo vzorcov zneužívania, obnovuje vnímanie „JA“ obete a pomáha znovu nadobudnúť silu postaviť sa sám za seba a svoje potreby. Klinček nabáda, aby sme žili pravdivo k sebe samým a k Bohu vytvorením jasných hraníc.


Chcem si kúpiť esenciálne oleje

Riešené emócie: obeť, porazený, podradený, zotročený, strach z odmietnutia, zastrašovaný, druhými ovládaný, závislý na druhých

Pôsobenie na psychiku : Povzbudzuje, dodáva silu a zlepšuje náladu

Oleje s podobným účinkom: zázvor, breza, čierne korenie, ochranná zmes, čajovník

Ak máte záujem o esenciálne oleje, píšte mi správu :)

doterra onguard clove klincek zuby bolest zdravie danaarvay oleje magicke

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

* Oleje neboli certifikované Potravinárskou a Lekárskou Komorou. Tento produkt nie je určený na diagnostikovane, ošetrenie, liečenie či prevenciu žiadnej choroby.


This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now