Ovulačná expresívna fáza Matka - Fázy ženského cyklu

Expresívna fáza ovulačná Matka - 14. až 20. deň cykluČo cítime:


- radosť, šťastie, kreativitu, sebavyjadrenie, sebadôveru, altruizmus, láska

- pozitívne vzťahy, pocity, chceme ich aktívne vytvárať

- ideme von do sveta a prejavujeme samy seba a svoju energiu - ale altruisticky, empaticky

- emočná sila, schopnosť prijímať, trpezlivosť

- potreba starať sa, dávať lásku, prijímať lásku, byť v kolektíve, schopnosť počúvať a komunikovať

- schopnosť robiť kompromisy, dohody, riešiť problémy

- vyjadrovanie pocitov lásky, ocenenia, vďačnosti a starostlivosti

- vyživovanie, starostlivosť, vnímavosť

- povzbudzovanie, vedomie, presvedčovanie, ovplyvňovanie, manipulovanie druhých (v dobrom)

- radosť, hravosť, ľahkosť, empatia, porozumenie, láskavosť, ale i sila, vyzrelosť, krása, erotika, sexuálna príťažlivosť, chuť na sex a romantiku

- šikovnosť, zručnosť, sebadôvera, sebaistota


Ak tieto pocity necítiš, chcela by si, ale nedokážeš to. Ak máš v niektorých bodoch nedostatok, túžby, blokády, chcela by si to tak mať, chcela by si to dokázať, chcela by si riešiť tieto situácie - pomôže ti LIEČIVÉ CYKLICKÉ ZMESI
Liečivá cyklická zmes Freya - veľká bohyňa Matka


Liečivá cyklická zmes Veľká silná Medvedica

Liečivá cyklická zmes Frigg - bohyňa Múdrosti


EXPRESÍVNA FÁZA- OVULAČNÁ FÁZA

V expresívnej fáze sa ženy nachádzajú v období okolo ovulácie. Táto fáza sa inak nazýva MATKA alebo tiež LETO. Leto preto, že v našom tele doslova všetko zreje - neoplodnené zrelé vajíčko sa chystá opustiť vaječník. Naviac sú ženy v tomto období väčšinou veľmi príťažlivé a žiadúce. Príroda to proste múdro zariadila tak, aby sme sa v dobe, kedy je najväčšia možná pravdepodobnosť otehotnenia ,mužom najviac páčili a aj my samy máme v tento čas väčšiu chuť na intímnosti a sex, čo prípadnému počatiu ešte viac nahráva.


Matkou sa toto obdobie označuje preto, že sme v priebehu týchto dní viac citlivé k potrebám druhých a máme väčší sklon sa o nich starať. Táto doba je preto skvelá i pre komunikáciu a riešenie rôznych problémov – expresívna fáza nám pomôže k väčšej empatii a ľahšie sa tak do človeka vcítime a pochopíme jeho pohľad na vec. V tejto fáze lepšie vychádzame s rôznymi typmi ľudí. Expresívnu fázu tak môžeme využiť i pre tímovú prácu, pretože k ostatným ľuďom z pracovného tímu a k ich názorom budeme pristupovať oveľa tolerantnejšie.NA ČO SA MÔŽEME TEŠIŤ V PRIEBEHU EXPRESÍVNEJ FÁZE

V priebehu expresívnej fáze sa matersky staráme nielen o jednotlivé osoby, ale aj o naše vzťahy a tiež vzájomné vzťahy ostatných ľudí v našom okolí. V tejto fáze si v našich už tak dosť nabitých harmonogramoch radi urobíme čas na svoju rodinu a priateľov, ktorí sa v tomto období stávajú prioritou číslo 1. Na tých pár dní disponujeme darom väčšej trpezlivosti a schopnosti načúvať, čo dosť napomáha upevňovať medziľudské vzťahy. Na maximum si užívame i svoju rodičovskú rolu.

Expresívna fáza je úplný opak reflektívnej fázy – máme plno energie, výbornú náladu a chuť chodiť do spoločnosti. Na túto dobu je preto dobré si naplánovať rôzne obchodné schôdzky, výlety za kultúrou a ďalšie aktivity pre budovanie a posilňovanie spoločenských kontaktov. Expresívna fáza je naviac výbornou dobou pre vedenie ľudí. Vďaka posilnenej empatii sa dokážeme ľahko vžiť do ich potrieb a vďaka tomu je i výborne namotivovať.

V expresívnej fáze taktiež oplývame kreatívnymi schopnosťami, darí sa nám najmä v tých činnostiach, ktoré nazývame ako typicky ženské – skúšame nové recepty i neobvyklé chute v kuchyni, máme plno nápadov napr. na skrášlenie a zútulnenie domova, či prešitie starého oblečenia atď. Neznamená to však, že by sme mali celý expresívny týždeň stráviť len pri varení a prípadne šití. Snažte sa využiť túto kreatívnu a radostnú energiu v bežných každodenných činnostiach a zároveň si pri nich i odpočinúť, osviežiť myseľ, či ju využiť k meditáciám a zlepšeniu seba samej.


ČO NÁM V EXPRESÍVNEJ FÁZE NEJDE

V expresívnej fáze máme väčšinou problém s činnosťami, ktoré sú typicky skôr prisudzované mužom. Úplne mimo nás tak ide typicky mužská dravosť, agresivita a honba za dosiahnutím cieľa. Úplne neexcelujeme v logickom uvažovaní a horšie sa nám darí sústrediť sa na detaily. Nechce sa nám tráviť väčšinu dňa v práci a nejaký pres čas je pre nás nepredstaviteľný. Nejedná sa však o žiadnu lenivosť alebo únavu – proste sú len pre nás v tomto období dôležitejšie vzťahy než kariéra...,,Je lepšie všetko nechať na inokedy,,..

Počas expresívnej fáze si snažte dávať pozor na to, aby ste si na seba nenabrala príliš mnoho práce v snahe pomôcť ostatným. Okrem toho si dajte pozor, aby druhí nezneužívali vašu štedrosť a aktuálne starostlivé stránky. Aj keď počas expresívnych dní máte plno pozitívnej energie, strážte si ju a zbytočne s ňou neplytvajte na ľudí, ktorí to plno neocenia, a nevyčerpávajte sa. Príval energie v priebehu expresívnej fáze totiž môže odísť podobne rýchlo ako prišiel.

Myslite viac sama na seba a na to, čo chcete vy a menej na to, čo si o vás myslia ostatní ľudia. V expresívnej fáze sa totiž točí všetko okolo ostatných ľudí. Nechceme sa o nich len starať, máme tendenciu odvodzovať vlastnú hodnotu podľa toho, ako na nás reagujú ostatní ľudia a tiež máme sklony si domýšľať nevyslovené a veľmi nepravdepodobné závery. Nenechajte sa preto ničím odradiť a užívajte si naplno toto pozitívne obdobie a využite ho naplno, než príde spomalenie vo forme kreatívnej fáze.

3 views
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now