Karneol - polodrahokam v zmesiach Magické

Karneol – kameň energie. Kameň motivácie a vytrvalosti, vedenia a odvahy, ochrany a inšpirácie. – podporenie kreativity a aktivity ako takej vo fáze Čarodejky. Stimuluje, motivuje, prináša teplo a radosť do života. – čo môže byť vo fáze Čarodejky celkom výzva, preto nám tento kameň môže mimoriadne pomôcť. Stabilizuje a ukotvuje do prítomnosti. Vracia stratenú vitalitu a motiváciu, stimuluje kreativitu. – jednoznačné top pôsobenie práve pre fázu Čarodejky. Posilňuje koncentráciu, ochraňuje pred závisťou, hnevom, zlosťou – vlastnou i ostatných, a učí človeka dôverovať sebe. – úplne, frustrácia, nízka trpezlivosť, tolerancia, pms. Karneol vás uzemní a ukotví v súčasnej realite. Jedná sa o stabilizujúci kameň s vysokou energiou. Výborne obnovuje vitalitu, motiváciu a účinne stimuluje tvorivé schopnosti. Vhodný pre dramatické situácie. – vynikajúce práve na turbulentné a nevyrovnané Čarodejné dni fázy.


Psychologicky prepožičiava karneol schopnosť vyrovnať sa s priebehom životného cyklu a zaháňa strach zo smrti. – strach zo smrti sa môže interpretovať aj ako pocity a energie, ktorými prechádzame, s prichádzajúcou fázou Vedmy – cyklickej fázy smrti, temnoty a vnútra. V staroveku sa používal na ochranu mŕtvych na ich ceste do záhrobia. – potvrdzuje moje slová predtým. Dodáva odvahu, prináša pozitívny pohľad na život, rozháňa apatiu a motivuje k úspechu v podnikaní i ďalších oblastiach. Karneol je užitočný pri prekonávaní závislostí každého druhu. Tento kameň vám pomôže získať vieru v seba samého rovnako ako v to, čo vnímate okolo seba. Pomáha preniknúť až k samotným koreňom toho, čo vám znepríjemňuje život a dodáva silu k vytrvalému jednaniu. – jasne definuje potreby fázy Čarodejky a plne ich napĺňa. Duševne karneol zlepšuje schopnosť analýzy a prináša jasnejšie vnímanie okolitého sveta. Pri meditácii odstraňuje rušivé myšlienky a pomáha naladiť denné snívanie na všednú realitu. Prináša ostrejšiu koncentráciu a odháňa duševnú apatiu. Utišuje zlosť a bráni vzniku negatívnych citov, ktoré nahrádza láskou k životu.

Karneol je plný životnej sily a vitality. Povzbudzuje metabolizmus. Aktivuje základnú čakru, ovplyvňuje ženské reprodukčné orgány a zvyšuje plodnosť. Jedná sa o kameň, ktorý dokáže prekonať frigiditu a impotenciu, lieči reumatizmus, artritídu, neuralgiu a depresie – zvlášť tie, ktoré sa vyskytujú v neskoršom veku. Reguluje telesné tekutiny a činnosť obličiek. Urýchľuje liečenie kostí a šliach. Pomáha zlepšovať zrážanlivosť krvi. Karneol prispieva k lepšiemu vstrebávaniu minerálov a vitamínov. Zaisťuje dobré prekrvovanie jednotlivých orgánov a tkanív.

1 view
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now